Czym jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Marek Szydełko
28.08.2023

Nikogo nie trzeba przekonywać, że skóra twarzy jest szczególnie narażona na zanieczyszczenia – i te pochodzenia naturalnego (łój), i te występujące w środowisku, jak pyły zawieszone, aerozole, różnego rodzaju pyłki roślinne itd. Stąd niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie cery. Tutaj najlepiej sprawdza się dwuetapowe oczyszczanie twarzy, co wyjaśniamy w naszym poradniku.

Na czym to polega?

Jak nietrudno się domyślić dwuetapowe oczyszczanie twarzy składa się z dwóch podstawowych etapów:

  1. Demakijaż – usuwamy makijaż nałożony na twarz, co można zrobić przy użyciu mleczka do demakijażu, płynu micelarnego czy innego środka na bazie oleju.
  2. Oczyszczanie – tutaj przechodzimy już do właściwego czyszczenia cery, używając żelu, pianki czy emulsji, unikając natomiast zwykłego mydła (ma działanie przesuszające).

Takie dwuetapowe oczyszczanie należy przeprowadzać minimum raz dziennie – wieczorem. Optymalnie natomiast byłoby robić to także o poranku, kiedy na twarzy znajduje się wiele zanieczyszczeń po nocy, chociażby martwego naskórka z poduszki.

Dlaczego warto stosować dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Najważniejsze zalety tej metody to:

  • Dogłębne oczyszczenie cery;
  • Pozbycie się całego makijażu;
  • Zniwelowanie ryzyka trądziku i podrażnień skóry twarzy;
  • Poprawa skuteczności działania kosmetyków pielęgnacyjnych, na przykład kremu na noc;

Stosując metodę dwuetapowego oczyszczania twarzy szybko się przekonasz, że wcześniejsze poprzestawanie na samym demakijażu było błędem. Dopiero teraz Twoja cera wyda Ci się naprawdę czysta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie