Czy warto kupić okulary progresywne i kiedy ich użycie jest wskazane?

Mateusz Nowak
10.08.2021

Niezwykle popularne obecnie soczewki progresywne do okularów to perfekcyjne rozwiązanie dla osób dojrzałych, którym zdarza się mieć trudności z uzyskaniem ostrego obrazu podczas patrzenia z bliskiej odległości. Okulary progresywne gwarantują im wówczas dobrą jakość widzenia w każdej sytuacji, na każdą odległość i to bez konieczności ciągłej zmiany okularów, np. do czytania.Czy faktycznie warto zdecydować się na szkła progresywne i kto najbardziej powinien się nimi zainteresować?

Czym wyróżniają się soczewki progresywne?

Soczewki progresywne służą do korygowania prezbiopii wywołanej naturalnymi procesami starzenia się struktur oka. Wraz z upływem czasu soczewka oka traci swoją elastyczność, co powoduje, że ma ona mniejsze możliwości akomodacyjne i nie zapewnia ona już należytej ostrości widzenia w bliży. U dojrzałych osób, u których ujawniała się prezbiopia, pojawiają się trudności z odczytaniem drobnego druku czy dostrzeganiem szczegółów obiektów oglądanych z bliska. Z takim problemem zetknąć mogą się wszyscy po ukończeniu 40. roku życia, niezależnie od tego, czy mają zdiagnozowaną inną wadę wzroku, czy też nie. Okularowe soczewki progresywne wyróżnia szczególna konstrukcja, która pozwala przy prezbiopii ostro widzieć przedmioty umieszczone w różnych odległościach, zarówno tuż przy twarzy, jak i te zlokalizowane na średnim dystansie czy widoczne w oddali.

Okularowa soczewka progresywna ma bowiem trzy strefy, a każda z nich odpowiedzialna jest za widzenie na różne odległości. Dolna strefa soczewki umożliwia ostre widzenie w bliży, środkowa odpowiada za widzenie w odległościach pośrednich, a górna umożliwia wyraźne widzenie w dali. Najnowsze szkła progresywne do okularów mają ponadto tak precyzyjnie opracowaną konstrukcję, że gwarantują w pełni komfortowe przenoszenie wzroku między różnymi dystansami, a także uwalniają swojego użytkownika od konieczności przyzwyczajania się do specyfiki okularów progresywnych.

W taki sposób działają okularowe soczewki progresywne tworzone przez SEIKO, producenta najnowszej generacji soczewek okularowych w wielu innowacyjnych wariantach. Ultracienkie i niezwykle estetyczne progresywne soczewki SEIKO Brilliance można pod każdym względem dopasować do wszystkich potrzeb użytkownika i jego stylu życia, a to powoduje, że komfortowym i precyzyjnym widzeniem w każdej sytuacji ich posiadacz może cieszyć się od pierwszego dnia użytkowania. SEIKO stworzyło także pionierskie soczewki progresywne SEIKO Prime, które posiadają unikalną technologię biorącą pod uwagę anizometropię – czyli różnicę korekcji prawego i lewego oka.

Kiedy należy wybrać soczewki progresywne do okularów?

Szkła progresywne to przede wszystkim wygodne i niezawodne rozwiązanie, które ułatwia życie dojrzałym osobom, znacznie podnosi ich jakość życia i uwalnia od wielu problemów, np. konieczności zakupu kilku par okularów i ciągłego ich podmieniania. Z tego powodu okulary progresywne powinny zainteresować każdego, u kogo pojawiają się pierwsze typowe dla prezbiopii trudności w widzeniu z bliska.

Progresywne soczewki okularowe SEIKO Brilliance to także szkła okularowe zoptymalizowane pod kątem użytkowania urządzeń cyfrowych, więc są świetnym wyborem dla korzystających na co dzień w pracy czy życiu prywatnym z komputera, laptopa lub smartfonu. Progresywne okulary to również doskonałe okulary dla kierowców, którym zapewnią one wyraźne widzenie wszystkiego, co dzieje się na drodze, widoczne jest w lusterkach i desce rozdzielczej, a to ma decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy samochodem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.