Czy można korzystać z zabiegów kosmetycznych w ciąży?

Maciej Piwowski
23.03.2023

Każda przyszła mama, która przed ciążą regularnie odwiedzała kosmetyczkę, zachodzi w głowę, czy może nadal dbać o swoją skórę już będąc w „stanie błogosławionym”. Odpowiedź brzmi: tak. Nie ma przeciwwskazań do korzystania z popularnych zabiegów kosmetycznych w ciąży, przy czym trzeba tutaj pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zacznij od konsultacji kosmetologicznej/kosmetycznej

Najlepszym rozwiązaniem, na jakie może się zdecydować przyszła mama, jest skorzystanie z profesjonalnej konsultacji kosmetologicznej lub kosmetycznej. Doświadczona kosmetyczka z pewnością podpowie Ci, jakie zabiegi są dla Ciebie dostępne w obecnym stanie. Przy okazji oceni stan Twojej cery i zaproponuje bezpieczną metodę pielęgnacji.

Wybór odpowiednich kosmetyków

Kosmetyczka wiedząc, że klientka jest w ciąży, zaproponuje użycie specjalnych kosmetyków, które nie zawierają alkoholu, a przy tym są wolne od składników chemicznych mogących przeniknąć do płodu. Takie kosmetyki są bardzo delikatne i dobrze sprawdzają się do bieżącej pielęgnacji cery czy całego ciała.

Tylko zabiegi nieinwazyjne

Żadna doświadczona kosmetyczka, która wie, że jej klientka spodziewa się dziecka, nie zaproponuje przeprowadzenia inwazyjnego zabiegu na ciało i twarz – na przykład mikrodermabrazji. W grę wchodzą wyłącznie bezpieczne, delikatne zabiegi pielęgnacyjne, przede wszystkim nawilżające, przeciwtrądzikowe, rozświetlające, ewentualnie ujędrniające.

Korzyści z poddawania się zabiegom kosmetycznym w ciąży

Regularne korzystanie z profesjonalnych zabiegów w okresie ciąży jest świetną propozycją dla pań, które chcą jak najlepiej zadbać o swoje ciało i przygotować je do trudów porodu oraz późniejszego okresu połogu. Jest to również super sposób na zachowanie dobrego nastroju i rozluźnienie się, co jest szalenie ważne tak dla przyszłej mamy, jak i jej dziecka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.