Czego nie robić po przedłużeniu rzęs?

Mariusz Siwko
13.12.2022

Przedłużanie rzęs to bardzo popularny zabieg upiększający, który jest dostępny nawet na przeciętną kieszeń. Prawidłowo wykonany gwarantuje świetny efekt, doceniony zwłaszcza przez panie mające naturalnie dość rzadkie i krótkie rzęsy. Decydując się na zabieg przedłużania rzęs pamiętaj o kilku zasadach, których trzeba przestrzegać nie tylko bezpośrednio po wizycie u kosmetyczki.

Nie mocz rzęs

Zaleca się, aby przez minimum 8 godzin po zabiegu nie moczyć rzęs, co oznacza zakaz mycia twarzy na morko, brania prysznica czy tym bardziej kąpieli w basenie. Wszystko po to, aby klej użyty do przedłużenia rzęs zdążył dobrze związać.

Uwaga na wysoką temperaturę

Świeżo przedłużone rzęsy nie mogą być wystawiane na działanie wysokiej temperatury. Mamy tutaj na myśli np. bezpośrednią ekspozycję na ostre promieniowanie słoneczne, wizytę w saunie czy plażowanie w upale. Przez około 48 godzin po zabiegu unikaj takich warunków.

Nie przesadzaj z pielęgnacją

Przedłużone rzęsy raczej nie wymagają codziennego czesania. Jeśli już masz taką potrzebę, to ewentualnie rano delikatnie przeczesz rzęsy szczoteczką, nie szarpiąc i nie próbując ich na siłę rozplątać.

Używaj delikatnego tuszu

Niewskazane jest malowanie przedłużonych rzęs wodoodpornym tuszem, który trudno się zmywa i zwykle trzeba do tego użyć płynu do demakijażu na bazie alkoholu (co szkodzi rzęsom). Sięgaj po klasyczny tusz.

Stosuj odpowiednie kosmetyki do demakijażu

Ważnym aspektem pielęgnacji przedłużonych rzęs jest unikanie stosowania kosmetyków na bazie alkoholu oraz o tłustej konsystencji, zawierających glikol. Do demakijażu używaj bezpieczniejszego płynu micelarnego lub kremu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie