Co zrobić z nadmiarem słodyczy w domu?

Piotr Kowalczyk
21.02.2023

W wielu domach regularnie pojawia się stanowczo zbyt dużo słodyczy – najczęściej po świętach czy urodzinach dziecka. W podarowywaniu słodkości przodują dziadkowie, którym trudno jest przemówić do rozsądku i wyjaśnić, że dziecko wcale nie powinno żywić się wyłącznie czekoladą czy ptasim mleczkiem. W Twojej spiżarni znów jest tyle słodyczy, ile wystarczyłoby na co najmniej dwa lata rozsądnej konsumpcji? Sprawdź, co możesz z tym zrobić.

Rozdaj

Naturalnym pomysłem na rozwiązanie problemu nadmiaru słodyczy w domu jest ich rozdanie. Mogą w tym pośredniczyć dzieci, które przyniosą słodycze do szkoły czy przedszkola i wręczą swoim kolegom. Ciekawą opcją będzie też zapytanie na lokalnym Facebooku, czy ktoś w sąsiedztwie nie jest w potrzebie.

Przeznacz na prezenty

To sposób z kategorii tych perfidnych, ale przynajmniej skutecznych. Skoro Twoje dzieci są regularnie obsypywane słodyczami z okazji różnych świąt, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby postąpić vice versa. Zapamiętaj, od kogo są poszczególne słodycze, aby uniknąć nieprzyjemnej wpadki i nie oddawać tych samych produktów. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że zaoszczędzisz sporo na upominkach.

Podziel zgodnie z datą przydatności do spożycia

Jeśli słodyczy jest bardzo dużo, natomiast nie są to produkty zakazane w Twoim domu, to warto je sobie podzielić i jeść przez dłuższy czas w rozsądnych ilościach. Wcześniej jednak posegreguj słodycze ze względu na datę przydatności do spożycia, aby nie okazało się, że pewnego dnia dajesz dziecku przeterminowaną o dwa lata tabliczkę czekolady.

Wykorzystaj je do zrobienia domowego ciasta

W ostateczności możesz rozwiązać problem nadmiarowych słodyczy raz i porządnie. Wystarczy zrobić z nich domowe ciasto, którym poczęstujesz rodzinę, znajomych czy sąsiadów. Świetnie nadaje się do tego czekolada, kruche ciasteczka, bakalie, uwielbiane przez dzieci kinderki i wiele innych rodzajów słodyczy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.