Co warto wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust?

Krzysztof Jagielski
04.11.2021

Powiększanie czy modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niego nie tylko panie, ale również panowie. Nie zawsze główną motywacją jest próżność. Modelowanie ust to doskonały zabieg dla osób, które po prostu czują się źle ze swoimi naturalnymi ustami, mają wyraźną asymetrię warg, np. po chorobie (wylew) lub chcą sobie sprawić przyjemność i wyglądać znacznie lepiej. O czym musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust? Sprawdź to w naszym poradniku.

Czy to boli?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podanie kwasu hialuronowego (to najczęściej używany specyfik do powiększania i modelowania ust, innym jest toksyna botulinowa) może powodować delikatny ból związany z samym wkłuciem. Większość osób przyznaje jednak, że nie jest to nic strasznego, a zabiegowi towarzyszy raczej uczucie mrowienia i rozpychania tkanek. Tak czy inaczej jeśli masz niską tolerancję na ból, to powiększanie ust może być dla Ciebie dość nieprzyjemne.

Kto może przeprowadzić zabieg?

Wyłącznie lekarz! Co prawda w naszym kraju nadal praktykuje się przeprowadzanie tego zabiegu przez kosmetyczki czy osoby tylko się za nie podające, ale radzimy omijać takie miejsca szerokim łukiem. Widząc bardzo kuszącą cenę za powiększenie ust, na przykład 200 złotych, nie należy się spodziewać niczego dobrego.

Zapamiętaj: powiększanie ust to zabieg z kategorii medycyny estetycznej, który musi być nadzorowany bezpośrednio przez lekarza. Chodzi nie tylko o prawidłowe wkłucie, ale też obserwowanie reakcji tkanek i prawidłowe zareagowanie w sytuacji, gdy zacznie się dziać coś niepokojącego.

Jaki jest koszt zabiegu powiększania ust?

Za modelowanie ust w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym lub klinice medycyny estetycznej trzeba zapłacić od 600 do 1200 złotych. Cena jest ściśle uzależniona od renomy gabinetu/kliniki oraz efektu, jakiego oczekuje klientka. Im wydatniejsze mają być usta, tym więcej trzeba podać kwasu hialuronowego/toksyny botulinowej, co oczywiście przekłada się na koszt zabiegu.

Jaki efekt można uzyskać?

W zasadzie dowolny, jednak przestrzegamy przed zbyt wygórowanymi oczekiwaniami. Tutaj bardzo ważny jest etap konsultacji, podczas którego lekarz przedstawi dostępne opcje oraz zaproponuje takie wymodelowanie ust, jakie jest optymalne z punktu widzenia naturalnej urody, proporcji twarzy etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.