Awaryjne kosmetyki, które uratują sytuację przed ważnym wyjściem

Jerzy Biernacki
18.10.2022

Chyba każda kobieta była w sytuacji, gdy nagle musiała przygotować się do ważnego wyjścia, choć jej wyglądowi było daleko do perfekcji. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele kosmetyków, które idealnie sprawdzają się w takich przypadkach. Nazywamy je awaryjnymi kosmetykami. W naszym poradniku wymieniamy kilka z nich.

Zmywacz do paznokci

Na pewno masz go w domu, ale jeśli musisz pilnie wyjść na ważne spotkanie w biurze, to dobrze będzie mieć zmywacz w torebce czy szufladzie biurka. Większość pań nie może sobie pozwolić na to, aby raz w tygodniu odwiedzać manicurzystkę. Dlatego nawet dobrze wykonane paznokcie po kilkunastu dniach zaczynają wyglądać nieciekawie. W takiej sytuacji lepiej jest zmyć cały lakier i zostawić naturalne, równo przycięte paznokcie u dłoni.

Podkład do twarzy

To może być Twój ratunek w nagłej sytuacji. Podkład pozwala zamaskować wszelkie niedoskonałości cery i stanowi bazę dla innych kosmetyków do make-upu. Warto mieć go zawsze w torebce, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Bibułki matujące

To ciekawa propozycja, o której istnieniu nie wszyscy wiedzą. Bibułki matujące kupisz w każdej dobrej drogerii. Są świetne wtedy, gdy nie masz czasu na kompleksową pielęgnację cery, spieszysz się, a widzisz też, że Twoja twarz nieźle się świeci. Użyj bibułki i problem z głowy.

Rajstopy w sprayu

Niezastąpione latem, gdy nie masz już czasu na wcieranie balsamu brązującego w nogi. Użyj wówczas rajstop w sprayu, które zapewnią spektakularny efekt na wiele godzin. To super wybór przed ważnym, wieczornym wyjściem.

Suchy szampon

Uratuje Twoje nieświeże włosy i ułatwi Ci szybkie ułożenie schludnej fryzury. Suchy szampon to kosmetyk do zadań specjalnych. Używaj go tylko okazjonalnie, pamiętając również, aby wieczorem normalnie umyć głowę standardowym szamponem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.