Aviomarin na chorobę lokomocyjną – o czym warto pamiętać?

Mateusz Nowak
10.08.2022

Aviomarin to najpopularniejszy lek na chorobę lokomocyjną. W odróżnieniu od suplementów diety jest rzeczywiście skuteczny, co potwierdzają nawet osoby mające bardzo duże problemy żołądkowe podczas jazdy samochodem. Decydując się na wzięcie Aviomarinu trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które omawiamy w naszym poradniku.

Liczy się czas przyjęcia leku

Przede wszystkim Aviomarin nie działa od razu. Zaleca się, aby przyjąć tabletkę na około pół godziny przed rozpoczęciem planowanej podróży. W przeciwnym razie może się okazać, że już po kilku minutach wystąpią objawy choroby lokomocyjnej i dalsza jazda będzie dramatem.

Spodziewaj się skutków ubocznych

Trzeba pamiętać, że Aviomarin nie jest obojętny dla organizmu. Poza tym, że rzeczywiście łagodzi objawy choroby lokomocyjnej, to niestety powoduje również określone skutki uboczne. Najczęstszym z nich jest senność i otępienie, dlatego osoby zażywające Aviomarin przed podróżą zwykle dość szybko zasypiają.

Absolutnie nie dla kierowców!

Analogicznie do poprzedniego akapitu należy podkreślić, że przyjmowanie Aviomarinu przez kierowcę jest wykluczone. Nawet jeśli kierowca ma objawy choroby lokomocyjnej, to powinny być one dość znośne w przypadku prowadzenia pojazdu. Przyjęcie tego leku przez kierowcę to gotowy przepis na wypadek drogowy!

Są alternatywy dla Aviomarinu

Jeśli źle znosisz przyjmowanie Aviomarinu, a żadne inne leki czy suplementy diety na Ciebie nie działają, to możesz pokombinować z alternatywnymi metodami łagodzenia objawów choroby lokomocyjnej. Warto wypróbować specjalne opaski uciskowe, które zakłada się na nadgarstek. Wiele osób chwali metodę zaklejania pępka, szczególnie skuteczną u małych dzieci, które z racji wieku nie  mogą przyjmować Aviomarinu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie