Zachowania kosmetyczki, które powinny Cię skłonić do tego, aby już nigdy nie korzystać z jej usług

Antoni Kwapisz
15.06.2022

Wizyta w salonie kosmetycznym powinna być czystą przyjemnością – nawet jeśli w grę wchodzi poddanie się inwazyjnym zabiegom. Duży wpływ na to ma zachowanie kosmetyczki, która musi zadbać o to, aby jej klientka czuła, że jest w dobrych rękach. Złej atmosfery nie da się nadrobić nawet świetnie wykonanym zabiegiem.

Dlatego jeśli wkrótce po raz pierwszy skorzystasz z usług kosmetyczki, to koniecznie zwróć uwagę na jej zachowanie. Co świadczy o tym, że nie powinnaś nigdy więcej wybierać tej kosmetyczki? Sprawdź w naszym poradniku.

Brak sterylizacji przyrządów

Tutaj sprawa jest prosta: jeśli kosmetyczka nie dba o tak podstawowe kwestie, to nie powinnaś już wracać do tego gabinetu. Brak sterylizacji przyrządów to poważny błąd, który może Cię nawet narazić na choroby skórne czy jeszcze większe konsekwencje zdrowotne.

Obgadywanie klientek

Jeśli kosmetyczka nie ma oporów, aby obgadywać przy Tobie inne klientki, to już powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Nie możesz przecież wykluczyć, że następnym razem to Ty będziesz obiektem obgadywania. Takie zachowanie jest skrajnie nieprofesjonalne.

Niedokładność

Niedokładna kosmetyczka to zła kosmetyczka – a już szczególnie wtedy, gdy przyjmuje Cię po raz pierwszy. Powinno jej zależeć na tym, aby doskonale się przed Tobą zaprezentować. Jeśli zamiast tego popełnia podstawowe błędy i musisz ją stale upominać, to taki gabinet nie zasługuje na ponowne odwiedziny.

Naciąganie na zabiegi

Kosmetyczka ma zaproponować Ci taki zabieg, jakiego rzeczywiście potrzebujesz. Jeśli masz problemy skórne, to priorytetem jest ich usunięcie i na tym kosmetyczka musi się skupić. Jeśli zamiast tego od razu chce Cię zapisać na zabieg anti-aging czy kosztowny zabieg modelujący, to najwyraźniej zależy jej tylko na tym, aby wyciągnąć od Ciebie jak najwięcej pieniędzy.

Brak zainteresowania problemami Twojej skóry i paznokci

Profesjonalistka zawsze w pierwszej kolejności dokona przeglądu skóry i paznokci klientki. Jeśli zauważy oznaki jakichś schorzeń dermatologicznych, to zasugeruje klientce wizytę u dermatologa i na pewno nie wykona żadnego zabiegu, dla którego dany problem jest przeciwwskazaniem. Jeśli natomiast ta kosmetyczka w ogóle nie interesuje się tym, czy np. nie masz grzybicy paznokci czy atopii, to lepiej nie wracaj już do tego gabinetu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.