Walka ze zmarszczkami – co możemy zrobić, aby się ich pozbyć?

Jerzy Biernacki
19.11.2021

Pomimo, iż nigdy nie damy rady pozbyć się naszych zmarszczek w 100% - nie oznacza to, że nie próbujemy się przed nimi bronić w każdy możliwy sposób. Głównie oczywiście zainteresowane są tym kobiety – to także one narażone są na większą krytykę, jeżeli nic ze swoimi zmarszczkami nie robią. Sposobów radzenia sobie z nimi jest wiele – ale tak naprawdę trudno jest cokolwiek wybrać. Dlaczego? Dlatego, że nie mamy pojęcia, co się u nas sprawdzi i co faktycznie może dobrze zadziałać. Nasza skóra się od siebie różni, prowadzimy inny tryb życia - podczas wybierania idealnej metody trzeba uwzględnić wiele spraw. Na pewno możemy jednak od razu powiedzieć, że zabiegi faktycznie zapewniają nam lepsze rezultaty niż jakiekolwiek kosmetyki.

Zanim podejmiesz jakąś decyzje – zapoznaj się z zaletami każdego dostępnego rozwiązania. Pamiętaj, że Twoje zmarszczki nie tworzą się przecież z dnia na dzień - masz więc czas, aby rozważyć wszelkie za i przeciw. A z czego w ogóle możemy skorzystać? Na pewno mamy do wyboru różnego rodzaju kremy, serum czy olejki – a także takie zabiegi, jak botoks.

Kremy – czy one w ogóle działają?

Jeżeli chodzi o różnego rodzaju kosmetyki to opinii jest mnóstwo - niektóre kobiety są bardzo zadowolone ze swoich kremów i olejków, a inne wiecznie szukają czegoś nowego, bo nie są w stanie osiągnąć oczekiwanych rezultatów przy użyciu takiej kuracji. Na pewno dużo będzie tutaj zależało od jakości składników w wybranym przez nas produkcie – a także od naszej systematyczności. Czasami popełniamy taki błąd, iż nawet nie czytamy instrukcji stosowania danego kremu i po prostu robimy to źle - a wtedy trudno liczyć na dobre efekty. 

Stosowanie kosmetyków powinno się również łączyć ze zmianą trybu życia - porzuceniem opalania, lepszą dietą czy piciem większej ilości wody. Tak czy inaczej, na pewno na efekty trzeba tutaj trochę poczekać i nie zawsze się one pojawią - nie jest to więc idealna metoda walki ze zmarszczkami. 

A jak sprawdzi się botoks?

Taka metoda będzie idealna dla tych kobiet, które chcą pozbyć się zmarszczek teraz – nie za kilka miesięcy czy lat. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej zapewnia nam widoczne rezultaty na przestrzeni kilku dni i efekt ten może się utrzymać nawet około 12 miesięcy - chociaż czasami trzeba będzie go powtórzyć trochę szybciej. Botoks pomaga wygładzić skórę, a sam zabieg nie jest szczególnie bolesny – na pewno jednak będzie dużo droższy niż jakikolwiek krem na zmarszczki. Zabiegi z użyciem warto wykonać u specjalistów. W Warszawie polecamy klinikę medycyny estetycznej Projekt Skóra.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.