W centrum medycznym zrobisz badania po przebytym koronawirusie

Mariusz Siwko
24.11.2020

Jeśli przebyłeś lub podejrzewasz, że byłeś chory na koronawirusa i odczuwasz w związku z tym nieprzyjemne zmiany w swoim organizmie, jak na przykład szybsze męczenie się, mogą to być powikłania związane z przebyciem choroby. Warto więc udać się do centrum medycznego, by zbadać się dokładnie i zobaczyć, czy nie cierpisz na powikłania po koronawirusie, mogące być groźne dla twojego życia.

Jakie powikłania po koronawirusie?

Do najczęstszych skutków COVID-19 należą:

  • uszkodzenie mózgu, powikłania neurologiczne i psychiatryczne - a co za tym idzie zwiększone ryzyko występowania udarów, występowanie stanów lękowych, depresji, mgły mózgowej, zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego, zauważa się także obniżenie zdolności poznawczych.
  • uszkodzenie serca, powikłania kardiologiczne - obserwuje się zapalenie mięśnia sercowego, zatory i zakrzepy żylne, a co za tym idzie zwiększone ryzyko zawału.
  • uszkodzenie płuc, powikłania pulmonologiczne - obserwować można zwłóknienie płuc, zauważalne trudności w oddychaniu, duszności i zdaszyki.

Oczywiście powyżej przedstawiono najczęściej pojawiające się powikłania, jednakże przebycie COVID-19 może rzutować także na inne narządy wewnętrzne organizmu, powodując inne powikłania. Najczęściej powikłania związane są z objawami, jakie występowały podczas przechodzenia zakażenia koronawirusem, jednak jeśli przechodziliśmy tę chorobę bezobjawowo, najlepiej udać się do centrum medycznego https://polmed.pl i wykonać badania, które zanegują zmiany w ważnych narządach lub potwierdzą je, by móc dalej wprowadzić odpowiednie leczenie.

Koronawirus - powikłania u dzieci

SARS-CoV-2 atakuje wszystkich, ale głównie u osób starszych obserwuje się najpoważniejsze objawy zakażenia koronawirusem. Jednakże dzieci także mogą się nim zakazić i pomimo przejścia choroby bezobjawowo, u najmłodszych także mogą pojawić się powikłania, zagrażające życiu dziecka. Najpoważniejszym powikłaniem u maluchów będzie PMIS-TS, czyli groźny pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny. Objawy przypominają chorobę Kawasakiego lub sepsę. Dlatego nie należy rezygnować z profilaktyki, a codzienna prywatna opieka medyczna, czyli centrum medyczne będzie najlepszym rozwiązaniem w dbaniu o zdrowie całej rodziny.

Czym są centra medyczne?

Centra medyczne to przychodnie, w których pacjenci mogą korzystać ze wszelkich świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej niezarezerwowanych dla szpitali, do których należy m.in. leczenie nowotworów. W centrach medycznych przyjmowani są zarówno pacjenci na NFZ, jak i prywatnie. Najczęstszą formą prywatnej opieki medycznej w centrach medycznych jest wykupienie odpowiadającego danemu pacjentowi pakietu, w ramach którego świadczone są usługi lecznicze, opiekuńcze, pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, psychiatryczne, stomatologiczne i inne. W centrach medycznych można spotkać się także ze świadczeniami ambulatoryjnymi, które nie wymagają pobytu całodobowego w placówce.

Po przejściu COVID-19  warto udać się do wybranego centrum medyczne, które świadczy usługi diagnostyczne dla ozdrowieńców. W skład takich badań wchodzą: badania laboratoryjne, badania diagnostyczne oraz konsultacje lekarskie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie