Przystawki do wózków inwalidzkich

Maciej Piwowski
05.10.2022

Wózki inwalidzkie są pomocnym narzędziem dla osób mających problemy z poruszaniem się. Zapewniają stabilność i wsparcie tym, którzy nie potrafią samodzielnie chodzić. Ale nie zawsze są najlepszą opcją. Wózki inwalidzkie mają wiele kształtów i rozmiarów, a niektóre z nich mogą nie działać dobrze w przypadku fizycznych zdolności lub ograniczeń danej osoby.

  • Znaczenie przystawki do wózka inwalidzkiego.

  • Napęd do wózka inwalidzkiego - rodzaje.

Jak przystawka do wózka inwalidzkiego pomaga osobie na wózku?

Istnieją dwa różne rodzaje mocowania wózka inwalidzkiego: ręczne lub elektryczne. Przystawki ręczne mogą być używane z każdym rodzajem wózka inwalidzkiego, ale muszą być zainstalowane przez eksperta, ponieważ ich prawidłowy montaż może być trudny, jeśli nie wiesz, co robisz. Osprzęt elektryczny wymaga użycia źródła zasilania podłączonego do ściany, co zwykle nie jest możliwe w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe czy restauracje.

Na rynku dostępnych jest wiele przystawek do wózków inwalidzkich, które ułatwiają życie osobom, które z nich korzystają. Niektóre z tych przystawek mogą pomóc osobom na wózkach inwalidzkich wchodzić po schodach, otwierać drzwi, a nawet pić wodę.

Przystawki do wózków inwalidzkich służą do tego, aby wózek był bardziej dostępny dla użytkownika. Mogą być również używane dla osób, które wracają do zdrowia i muszą zachować mobilność podczas regeneracji.

Jakie są rodzaje napędu do wózka inwalidzkiego?

Napęd wózka inwalidzkiego jest najważniejszą częścią wózka inwalidzkiego. Pozwala użytkownikowi na poruszanie się do przodu lub do tyłu. Poniżej przedstawiono rodzaje napędów wózków inwalidzkich:

1) Napęd na tylne koła: Napęd na tylne koła jest najczęstszym rodzajem napędu wózka inwalidzkiego. Wykorzystuje silnik do przenoszenia mocy z tylnych kół do przodu na przednie koła, które są napędzane przez dwie zębatki.

2) Napęd na środkowe koła: napęd na środkowe koła wykorzystuje silnik do przenoszenia mocy z jednego koła zębatego po obu stronach tylnych kół do przodu na jedno przednie, które napędza jedno koło w każdym kierunku. Ta konstrukcja równoważy wagę i ułatwia użytkownikom pokonywanie zakrętów.

3) Napęd na wszystkie koła: system napędu na wszystkie koła wykorzystuje silniki po obu stronach tylnych kół i przekazuje moc za pośrednictwem pasów lub łańcuchów do kół przednich i tylnych, zapewniając większą stabilność niż system na środkowe koła i ułatwiając użytkowników do skręcania za rogiem.

Napędy elektryczne do wózków inwalidzkich są dużo wygodniejsze od tradycyjnego napędu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie