Na temat zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym krąży wiele niepokojących opinii – usta wyglądają nienaturalnie, zabieg jest bolesny, można wyczuć miejsca wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Poniższy tekst pozwoli rozwiać ewentualne wątpliwości i poznać rzetelne fakty dotyczące zabiegu powiększania ust.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym zasadniczo jest najpopularniejszym zabiegiem realizowanym w gabinetach medycyny estetycznej. Tak szybki wzrost zainteresowania procesem modelowania warg sprawia, że jest on wykonywany również przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji medycznych. Preparat jest wówczas niejednokrotnie wstrzykiwany w nieodpowiednich ilościach lub pacjentkom, które posiadają przeciwwskazania do zabiegu (np. różne choroby układu immunologicznego). Z tego względu przed jakimkolwiek zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej warto sprawdzić kwalifikacje wykonującej go osoby (m.in. wykształcenie medyczne, szkolenia, certyfikaty). Tylko osoba legitymująca się wysokim poziomem wiedzy podkreśli urodę klientki, zamiast ją oszpecić.
Wśród wszystkich mitów związanych z powiększaniem warg ten jest zdecydowanie najpopularniejszy. Wiąże się on z wykonywaniem zabiegów przez osoby bez odpowiednich uprawnień. Wykwalifikowany lekarz będzie bowiem wiedział jak odpowiednio skorygować wargi oraz jak dobrać właściwą ilość kwasu. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie doprowadzi do karykaturalnego wyglądu warg, ale ograniczy się do ich nawilżenia, wyrównania proporcji oraz uniesienia kącików ust.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzykiwaniu przez lekarza kwasu hialuronowego w wargi pacjentki. Preparat hialuronowy ma postać żelu, dzięki któremu możemy nieznacznie powiększyć objętość warg, skupiając się głównie na ich nawilżeniu. Warto przy tym dodać, że uzyskanie satysfakcjonującego efektu możliwe jest jedynie przy odpowiednio dobranej dawce. Wstrzyknięty kwas hialuronowy pozwala ograniczyć skutki starzenia (m.in. zniweluje obniżoną jędrność ust oraz ich odwodnienie), zachowując przy tym naturalny wygląd ust.
Na internetowych forach możemy znaleźć wiele komentarzy opisujących dyskomfort, a nawet ból odczuwany w trakcie całego zabiegu. Prawda jest jednak taka, że powiększanie ust kwasem hialuronowym, przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę jest w zasadzie bezbolesne. Właściwie realizowana procedura zawsze obejmuje bowiem znieczulenie klientki odpowiednim preparatem (np. w formie kremu).
Wstrzykiwanie w usta kwasu hialuronowego nie jest zabiegiem, który gwarantuje zachowanie efektów na całe życie. Kwas ten, wykorzystywany w roli preparatu wypełniającego, po pewnym czasie zaczyna się bowiem wchłaniać. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Jest jednak kilka czynników, wpływających na przedłużenie trwałości procedury. Wiele zależy m.in. od naszego trybu życia oraz poziomu hialuronidazy w skórze (enzymu odpowiadającego za rozkładanie się kwasu hialuronowego). Warto wspomnieć, że u osób palących papierosy efekt wypełniania ust utrzymuje się znacznie krócej.
Bardzo często pacjentki rozważające powiększanie ust obawiają się, że z czasem wypełniacz umieszczony w ich wargach zacznie być wyczuwalny. Na szczęście obawa ta jest bezpodstawna, gdyż substancja czynna w bardzo szybkim tempie integruje się z tkankami. Ponadto specjalista wykonujący zabieg dba o jej równomierne rozłożenie. Warto też wspomnieć, że końcowym etapem całej procedury jest wykonanie masażu warg, który wspomaga wchłanianie się kwasu.
Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym może znacznie podnieść ich estetykę. Oprócz widocznego odmłodzenia pozwala bowiem w prosty sposób wyeliminować też asymetrię warg. Oczekiwany efekt można jednak osiągnąć tylko w przypadku przeprowadzenia zabiegu przez wysokiej klasy specjalistę.
Artykuł partnera.