Niechciany tatuaż: jak może Ci pomóc kosmetolog lub kosmetyczka?

Marek Szydełko
06.11.2019

Kosmetolodzy od dawna obserwują wzrost zapotrzebowania na profesjonalną usługę usuwania tatuażu. Jest to prawdopodobnie efekt mody na takie zdobienie ciała – wiele osób zdecydowało się na tatuaż pod wpływem emocji czy namów ze strony znajomych, ale po czasie dochodzi do wniosku, że to jednak nie jest dla nich. Na zabieg usuwania tatuażu najlepiej jest wybrać się właśnie do salonu kosmetologicznego lub gabinetu kosmetycznego. Co może zaproponować specjalista?

Laserowe usuwania tatuażu

Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda usuwania tatuażu. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku przyniesie 100% efekt. Jeśli tatuaż jest bardzo duży lub został wykonany niefachowo (głębokie wprowadzenie tuszu, blizny), nawet laser może niewiele zdziałać. Pamiętajmy również, że laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne i czasochłonne, stąd praktycznie nigdy nie kończy się na jednej wizycie.

W przypadku tatuażu standardowej wielkości, czyli o średnicy około 10 centymetrów, trzeba się przygotować na co najmniej 7-8 sesji lasera. Zdarzają się jednak tatuaże, których usunięcie zajmuje znacznie więcej czasu. To oceni już kosmetolog lub kosmetyczka, w zależności od tego, gdzie klient zdecyduje się wykonać zabieg.

Uwaga!

Laserowe usuwanie tatuażu wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności – wystarczy drobny błąd, aby doszło do dotkliwego poparzenia skóry. Dlatego zalecamy, aby na zabieg wybrać się do renomowanego salonu kosmetologicznego, gdzie przeprowadzi go lekarz.

Gdy laser nie wchodzi w grę

Różne są powody, dla których osoby posiadające niechciany tatuaż nie mogą poddać się jego usuwaniu metodą laserową. Często wina leży po stronie nadwrażliwości skóry. W takich sytuacjach salony kosmetologiczne i profesjonalne gabinety kosmetyczne mogą zaproponować alternatywę w postaci serii peelingów oraz dermabrazji.

Celem jest sukcesywne i intensywne złuszczanie naskórka, dzięki czemu tatuaż (czyli tusz wprowadzony pod skórę) wyraźnie zblednie. Od razu zaznaczamy: nie ma praktycznie żadnych szans na to, aby przy pomocy peelingu i dermabrazji pozbyć się całkowicie niechcianego tatuażu.

Obie metody pozwalają jednak rozjaśnić tatuaż do takiego stopnia, aby możliwe było bezproblemowe wykonanie tzw. cover-upu (czyli zrobienie innego tatuażu na miejscu starego) lub kamuflażu (wprowadzenie barwnika w kolorze skóry, który zakryje tusz). Takim zabiegom również można się poddać w wielu salonach kosmetologicznych czy gabinetach kosmetycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie