Na czym polega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Mateusz Nowak
25.03.2019

Peeling kawitacyjny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych. Jego podstawowym celem jest dogłębne oczyszczenie skóry i usunięcie z niej martwego naskórka, co ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd cery. Jakie są wskazania do zabiegu? Kto nie może się mu poddać? Wszystko to wyjaśniamy w naszym poradniku.

Zjawisko kawitacji

Jak sama nazwa wskazuje, podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Pierwszym etapem jest zwilżenie skóry, którą następnie poddajemy działaniu ultradźwięków. W efekcie na powierzchni skory powstają pęcherzyki powietrza, które odrywają się wraz ze znajdującymi się pod nimi zanieczyszczeniami.

Peeling kawitacyjny jest bardzo skuteczną metodą rozbijania tzw. czopów rogowo-łojowych, które blokują ujścia mieszków włosowych. Jest to częsta przyczyna pojawiania się pryszczy, wągrów i krost u osób dojrzałych.

Efektem zabiegu jest wręcz idealne oczyszczenie skóry z łoju, martwego naskórka i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu do głębokich warstw skóry dociera znacznie więcej tlenu i składników odżywczych. To z kolei sprzyja stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych. Praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu skóra prezentuje się świeżo, jest rozjaśniona i wyraźnie odmłodzona.

Dodatkowym efektem jest świetne nawilżenie cery, dzięki czemu staje się ona bardziej sprężysta i przyjemniejsza w dotyku. Eliminujemy również nieprzyjemne skutki przesuszenia, jak swędzenie, podrażnienia i złuszczanie się naskórka.

Warto wiedzieć

Peeling kawitacyjny poleca się zarówno osobom dojrzałym, jak i nastolatkom mającym problem z przetłuszczaniem się skóry oraz trądzikiem.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak, ale oczywiście tylko pod warunkiem, że wykonuje go doświadczona kosmetyczka lub kosmetolog. Zabiegu absolutnie nie wolno przeprowadzać „domowymi sposobami”! Należy przy tym pamiętać, że istnieją konkretne przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego. Najważniejsze z nich to:

  • Zapalenie skóry
  • Ciąża
  • Gruźlica
  • Osteoporoza
  • Choroby nowotworowe

Zabieg nie jest również przeznaczony dla osób bardzo młodych, które wciąż są na etapie wzrostu kostnego, jak również dla osób posiadających metalowe implanty w ciele.

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest całkowicie bezbolesny, a nawet dość przyjemny. Zalecane jest wykonanie 3-5 sesji w tygodniowych odstępach. Dla podtrzymania efektu warto poddawać się pojedynczemu zabiegowi raz w miesiącu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie