Dieta pudełkowa – co za nią przemawia?

Mariusz Siwko
26.03.2019

Jak to jest, że catering dietetyczny cały czas zyskuje na popularności? Dziś postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania z tego zakresu. Po przeczytaniu tego tekstu nikt już nie powinien mieć żadnym wątpliwości co do diety pudełkowej.

Catering dietetyczny – jakie są jego plusy, a jakie minusy?

Na samym początku zajmiemy się zaletami i wadami takiego rozwiązania jakim jest dieta pudełkowa. Niewątpliwie największą zaletą cateringu dietetycznego jest fakt, iż jest on dostarczany zamawiającemu pod same drzwi, czy to domu, czy biura. Jest to możliwe dzięki odpowiednio skonstruowanej ofercie firmy, która ze swoim klientem ustala miejsce, a także czas dostawy, której podejmie się jej kierowca. Właśnie dlatego ma się pewność, że codziennie zostanie dostarczona zamawiana ilość posiłków.

Czas oszczędza się także na innych czynnościach, między innymi: konstruowaniu menu, robieniu zakupów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłków, a także na samym ich przyrządzaniu. W rozwiązaniu diety pudełkowej wystarczy dostarczone danie już tylko zjeść, no i oczywiście w razie potrzeby podgrzać. Zadanie to jednak jest ułatwione, ponieważ większość dystrybutorów stosuje opakowania nadające się nie tylko do transportu, ale również do użycia w mikrofali. Kolejna ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zdrowego odżywiania bez najmniejszego wysiłku ze strony zleceniodawcy.

Dieta pudełkowa – co za nią przemawia? zdj1

O dobór składników i brak monotonii w posiłkach zadba firma, która je przyrządza. Dzięki temu, że każda z nich posiada kilka  różnorodnych menu do wyboru można spokojnie dobrać je do swoich upodobań kulinarnych. Co więcej taki catering bardzo dobrze uzupełnia treningi fizyczne. Pozwala również na zaszczepienie w sobie zdrowych nawyków, które zniwelują chęć podjadania chrupek, chipsów, solonych orzeszków, czy słodkich batoników. Wykształca ona również regularną potrzebę spożywania posiłków. Jako że są one już przygotowane to osoba zamawiająca musi tylko pilnować odstępów pomiędzy ich jedzeniem, które powinny wynosić od trzech o czterech godzin. Nie ma obaw przed pojawiającym się pomiędzy nimi uczuciem głodu. Wszystko przez to, że ich wartości odżywcze i ilość kalorii została dobrana przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą jakie wartości pozwalają na dobre funkcjonowanie organizmu.

Wady? Większość osób na samym początku mówi o cenie, jaką należy zapłacić za takie usługi. I choć rzeczywiście nie jest ona mała, to należy pamiętać o oszczędności czasu, którego nie da się przełożyć na pieniądze. Do tego jeszcze umiejętności kulinarne profesjonalistów tworzących dania jak i praca dietetyka nad ich dobrym zbilansowaniem. To wszystko jest w cenie zamawianych posiłków. Wziąć pod uwagę również warto fakt, że samemu znacznie się przedraża kupując produkty w małych opakowaniach, by uniknąć konieczność częstego z nich korzystania. Drugi minus jaki wskazują tutaj przeciwnicy diety pudełkowej to monotonność posiłków. Jednak i na to firmy mają receptę. Oferują bowiem kilka rodzajów diet, a także wprowadzają możliwość samodzielnej ich modyfikacji. Umowy zawierane z firmą nie są długoterminowe, a co za tym idzie można nawiązując kolejną wybrać inny rodzaj posiłków.  

Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

Dużo się mówi o tym zagadnieniu. Jednak do tej pory nie każdy wie jak to wszystko działa. Tak więc wyjaśniamy. Dieta pudełkowa zagości w naszym życiu gdy znajdziemy odpowiednią firmę, która zajmuje się dostawą tego rodzaju cateringu. Jak ją znaleźć? Najlepiej za pomocą internetu. W sieci jest sporo miejsc, które mogą się w tym celu okazać przydatne. Różnego rodzaju fora i grupy tematyczne na popularnych portalach mogą okazać się prawdziwą skarbnicą wiedzy. Warto również sprawdzić informacje u samego źródła, czyli na stronie dostawcy tego rodzaju rozwiązania https://bedietcatering.pl/.

Dieta pudełkowa – co za nią przemawia? zdj2

Na co zwracać uwagę? Na samym początku warto przejrzeć wszystkie dostępne rodzaje menu. Bardzo istotne będą również ilości posiłków w danej kategorii. Wiele firm ma kilka wariantów do wyboru. Najczęściej jest to od 3 do 5 dań dziennie. Wybór spośród tych opcji zależy głównie od własnych upodobań, a także od zapotrzebowania energetycznego organizmu. Tą ostatnią wytyczną najlepiej jest skonsultować z dietetykiem lub samemu spróbować obliczyć między innymi przy pomocy kalkulatora BMI. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie