Depilacja laserowa bikini – jak się do niej przygotować?

Jerzy Biernacki
04.11.2022

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością wśród pań, które z różnych powodów chcą pozbyć się owłosienia na swoim ciele. Często wybór pada właśnie na okolice intymne. Jest to motywowane podrażnieniami po tradycyjnym goleniu, higieną oraz po prostu wygodą. Do depilacji laserowej bikini trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Nie musisz „zapuszczać” włosów

Mitem jest twierdzenie, że przed zabiegiem depilacji laserowej konieczne jest zapuszczenie włosków. Ta nieprawdziwa opinia wynika z doświadczeń z depilacją woskiem, która rzeczywiście wymagała przyjścia do gabinetu z bujnym owłosieniem. W przypadku lasera nie ma takiej potrzeby, a wręcz jest to niewskazane. Możesz więc śmiało się golić, byle nie na 1-2 dni przed samym zabiegiem. Szczegóły przekaże Ci kosmetyczka.

Porozmawiaj z kosmetyczką o przebiegu zabiegu

Jeśli ma to być Twój pierwszy zabieg depilacji laserowej, to przede wszystkim powinnaś poświęcić czas na konsultację z kosmetyczką, która będzie go przeprowadzać. Zapytaj o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości, również zdrowotne. Profesjonalistka powinna mieć fachową wiedzę zarówno na temat samego zabiegu, jak i sprzętu, z którego korzysta. Powie Ci również, ile wizyt jest potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Pokonaj wstyd

Depilacja bikini jest oczywiście wstydliwa, ponieważ wkracza w sferę intymną. Żadna z nas nie chce się z nią obnosić przed obcymi ludźmi, nawet inną kobietą. Z drugiej jednak strony powinnaś myśleć o kosmetyczce, jak o ginekologu – to specjalistka, której nie interesuje wygląd Twoich stref intymnych, a jedynie dobre wykonanie swojej pracy. Zabieg jest na szczęście dość krótki, dlatego nie będziesz musiał się długo krępować.

Przyjdź do gabinetu zrelaksowana i cierpliwie poczekaj na efekty

To ważne, abyś zaplanowała sobie pierwszy zabieg depilacji laserowej bikini na luźniejszy dzień, najlepiej taki, gdy nie idziesz do pracy i nie masz na głowie masy innych obowiązków. Zrelaksowana będziesz się mniej krępować, a to pozwoli sprawnie i dokładnie przeprowadzić cały zabieg. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku dniach, choć zwykle potrzebne są 3-4 serie naświetlania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.