Czym jest sauna parowa na włosy? Jakich efektów możesz się spodziewać?

Jerzy Biernacki
10.02.2023

Sauna parowa to zyskujący na popularności zabieg dedykowany pielęgnacji włosów. Choć sauna kojarzy się z relaksem całego ciała, to można jej poddać również same pasma. Dlaczego warto? Na czym właściwie polega ten zabieg i jakie przynosi efekty? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Sauna parowa, czyli właściwie co?

Mianem sauny parowej określa się zabieg na włosy, którego głównym czynnikiem jest para wodna. Wykorzystuje się tutaj efekt, jaki wywołuje poddanie włosów wysokiej temperaturze, czyli otwarcia łusek włosowych. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w kosmetykach mogą wniknąć głęboko w strukturę włosa i sprzyjać jego odbudowie.

Jak przeprowadza się zabieg?

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów, a następnie nałożenie wysokiej jakości kosmetyku – najczęściej w formie maski lub ampułki. Rodzaj i skład preparatu dobiera osoby przeprowadzająca zabieg – można się mu poddać zarówno w dobrym salonie fryzjerskim, jak i w gabinecie trychologa czy u kosmetyczki.

Po aplikacji kosmetyku siadamy na fotelu pod specjalną kopułą (przypominającą suszarkę stacjonarną). Po uruchomieniu urządzenia włosy są traktowane parą wodną o temperaturze około 40 stopni Celsjusza. Zabieg trwa około 40 minut.

Jakie efekty przynosi sauna parowa na włosy?

Od razu po zejściu z fotela możesz poczuć, że Twoje włosy są bardzo gładkie, przyjemne w dotyku i lśniące. Długotrwałym efektem zabiegu jest natomiast wyraźne wzmocnienie pasm, zniwelowanie problemu ich wypadania oraz łamliwości. Dodatkowo sauna na włosy sprzyja odżywieniu skóry głowy, wykazuje działanie bakteriobójcze oraz doskonale oczyszcza włosy i skalp.

Aby zapewnić sobie jak najlepszy i trwały efekt, warto skorzystać z tego zabiegu 4-5 razy w tygodniowych odstępach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie