Większość kobiet, ale i wielu mężczyzn marzy o pięknej, naturalnej opaleniźnie, której utrzymanie w naszych warunkach klimatycznych jest bardzo trudne. Zwykle więc kończy się tak, że na wakacjach szybko się „spiekamy”, po czym jesienią momentalnie wracamy do bladości. Wiele osób stara się zatrzymać efekt opalenizny na dłużej, między innymi stosując popularne samoopalacze czy korzystając z oferty solariów. Bardzo ciekawą alternatywą dla tych rozwiązań jest natomiast opalanie natryskowe. Sprawdzamy, na czym to właściwie polega i z jakimi kosztami się wiąże.
Opalanie natryskowe to relatywnie prosty zabieg kosmetyczny, który polega na nałożeniu na ciało warstwy płynu opalającego w formie natrysku. Osoba wykonująca zabieg używa do tego lancy pistoletu (podobnego do aparatu do malowania natryskowego czy lakierowania karoserii). Płyn szczelnie pokrywa skórę, nadając jej piękny, oliwkowy koloryt. Dodatkowym efektem zabiegu jest pielęgnacja skóry.
Opalaniu natryskowemu można się poddać w salonie kosmetycznym lub we własnym domu – wiele firm świadczy taką usługę w formie mobilnej. Zaleca się założenie ciemnej bielizny lub stroju kąpielowego, choć można też być zupełnie nago, o ile nie wstydzimy się rozebrać przed osobą wykonującą zabieg.
Nie jest to niestety zabieg, który zagwarantuje piękną opaleniznę na dłuższy czas. Efekty utrzymują się przez około tydzień, choć w przypadku naturalnie ciemniejszej skóry i użycia wysokiej jakości płynu opalającego można się spodziewać przedłużenia trwałości do około 10 dni.
Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, to nie ma się czego obawiać. Opalanie natryskowe nie uszkadza skóry, a wręcz jest dla niej znacznie bezpieczniejsze niż klasyczne wystawienie się na działanie promieniowania UV.
Ogromną zaletą opalania natryskowego jest to, że daje natychmiastowy efekt, który w dodatku jest bardzo naturalny. Nie ma mowy o poparzeniach, zaczerwienieniu, podrażnieniach. Mimo to warto zawsze przeprowadzić próbę na niewielkim fragmencie skóry, aby wykluczyć reakcję alergiczną na płyn opalający.
Za zabieg opalania natryskowego trzeba zapłacić od 100 do 150 złotych – cena ta dotyczy całego ciała. Można również zamówić usługę na poszczególne partie – np. za same nogi zapłacimy około 50 złotych.