Makijaż permanentny brwi to bardzo popularny zabieg, któremu poddają się przede wszystkim panie niezadowolone z objętości i kształtu swoich naturalnych brwi. Jest to również znakomite rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu utraciły brwi, na przykład w wyniku poparzenia czy leczenia onkologicznego. Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego brwi pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, do jakich należy się stosować już po zabiegu. Omawiamy je w naszym poradniku.
W trakcie gojenia się skóry będą na niej powstawać drobne strupki. Może się również pojawić nieprzyjemny świąd, bardzo podobny do tego, jakiego doświadczają osoby po wykonaniu tatuażu. Powstrzymaj się od drapania!
To bardzo ważna zasada. Wiele pań wraca do linergistki z reklamacją i dopiero w czasie rozmowy przyznaje się do skorzystania z sauny, solarium czy basenu kilka dni po zabiegu. Pamiętaj więc, aby zrezygnować z odwiedzania tych miejsc w okresie minimum 2-3 tygodni od pigmentacji.
Świeża pigmentacja wymaga ochrony przed nadmiernym zawilgoceniem. Dlatego dbając o higienę ciała wybieraj raczej prysznic i staraj się nie lać wody bezpośrednio na twarz, aby nie dopuścić do wypłukania części pigmentu spod uszkodzonej skóry.
Konkretny kosmetyk o działaniu nawilżającym z pewnością poleci Ci linergistka. Będzie to prawdopodobnie maść lub krem z witaminą E, która nie tylko znakomicie nawilża, ale też przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry.
Szczególnie chodzi tutaj o kosmetyki, których do tej pory używałaś w celu pielęgnowania brwi, a więc różnego rodzaju kremy, wazelinę kosmetyczną, peeling czy maskę regeneracyjną. Nie powinnaś korzystać z tych kosmetyków do momentu całkowitego zregenerowania się skóry w miejscu wykonania makijażu.
Jak widzisz istnieje kilka zasad dbania o makijaż permanentny brwi. Nie są one na szczęście bardzo wymagające, choć pamiętaj, że od ich przestrzegania w dużej mierze zależy nie tylko wygląd brwi, ale też trwałość efektu pigmentacji.