Glow dla twoje skóry! Osocze bogatopłytkowe a nowość w medycynie estetycznej czyli biostymulatory tkankowe

Maciej Piwowski
05.10.2021

Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego Twoja skóra odzyska utracony blask, a włosy zaczną odrastać w szybszym tępie w większej ilości. Na tę procedurę decyduje się wiele kobiet jak i mężczyzn po ujrzeniu satysfakcjonujących rezultatów, popularna amerykańska rodzina Kardashianów korzysta z niej regularnie. Biostymulatory tkankowe są nowością na rynku, dzięki swoim silnym właściwościom regenerującym i stymulującym skórę do odbudowy, a przy tym naturalnych efektach stały się popularne. O nowości w medycynie estetycznej zapytaliśmy specjalistę z gabinetu La source.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

- PRP czyli z angielskiego Platelet Rich Plasma to preparat pozyskiwany z własnej krwi klienta. Otrzymywany jest w procesie wirowania tuż przed podaniem. PRP jest płynną częścią krwi i stanowi 55 % jej objętości.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

- Skoncentrowane płytki krwi znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym wywołują naturalne, fizjologiczne reakcje, które między innymi sprawiają, że tkanki goją się i regenerują w szybszym tempie. Zawiera także czynniki wzrostu, hormony, sole mineralne, kwasy tłuszczowe oraz witaminy.

Czy jest to preparat także dla alergików?

- Osocze bogatopłytkowe to najlepszy wybór dla osób cierpiących na alergię, a mianowicie na kwas hialuronowy. Ponieważ to jest produkt autologiczny, czyli pozyskiwany z własnej krwi klienta. Przeciwwskazaniem do osocza bogatopłytkowego mogą być tylko choroby autoimmunologiczne, problemy układu krwiotwórczego oraz stany nowotworowe. W tym przypadku zależy nam na dobrej odporności organizmu.

Dla kogo jest zalecane osocze bogatopłytkowe?

Osocze zalecane jest dla osób, które:

  • zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry
  • skóra, która straciła jędrność, elastyczność
  • zauważyły pierwsze zmarszczki
  • cera stała się szara, zmęczona, sucha
  • posiadają blizny potrądzikowe

Jakie efekty otrzymam po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego?

- Osocze bogatopłytkowe to metoda mocno odmładzająca, rewitalizująca, nawilżająca skórę. Jest bardzo skuteczna i efekty są już zauważalne po pierwszej wizycie w naszym gabinecie. Ta metoda redukuje zmarszczki oraz przywraca skórze naturalny, młodzieńczy blask. Nasze klientki są zawsze zadowolone i kupują od razu całą serię, ponieważ po wykonaniu całej serii efekt jest długotrwały i utrzymuje się do 1-1,5 roku.

Jak wygląda procedura PRP?

Procedura PRP jest małoinwazyjna, bo jest wykonywana malutką igiełką. Jest praktycznie bezbolesna, tak jak na początku jest nakładane znieczulenie, co sprzyja, że procedura jest bardzo komfortowa.

Po znieczuleniu, pobierana krew jest odwirowana i podana pod skórę metodą mezoterapii igłowej.

Czas trwania danej procedury ok. 50-60 min. Większość czasu oczekiwania zależy od znieczulenia. Natomiast podanie osocza bogatopłytkowego wynosi do 20 minut.

Osocze bogatopłytkowe - czy warto?

Bez wątpienia, powiemy, że TAK! Po pierwsze - to jest najlepsze rozwiązanie dla osób mających alergię na jakiekolwiek preparaty stosowane w mezoterapii igłowe oraz kwas hialuroniwy, który jest nam bardzo potrzebny w przywróceniu elastyczności i nawilżenia skóry. Po drugie - uzyskamy najlepszy i długotrwały efekt. Po trzecie - nie trzeba się martwić o powikłaniach, ponieważ to jest własny preparat autologiczny.

Czym są biostyulatory tkankowe?

- Biostymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Po wprowadzeniu pod skórę działają bardzo naturalnie i dają efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Jak działają biostymulatory tkankowe?

- Substancje w preparatach pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Proces ten jest nazywany biogenezą skóry. Po podaniu skóra się zagęszcza, regeneruje i ujędrnia. Poprawia się koloryt cery, znikają drobne zmarszczki, zwiększa się poziom nawilżenia głębokich i powierzchownych warstw skóry. Pierwszy efekt widoczny jest od razu po procedurze, na dalsze efekty należy poczekać zwykle około 7-10 dni.

Z czym i kiedy najlepiej łączyć?

  • Mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne, depilacja laserowa: 2 tygodnie przed lub po wykonaniu 
  • Laser frakcyjny: 3-4 tygodnie odstępu
  • Procedury stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed 
  • Toksyna botulinowa: 2 tygodnie przed
  • Procedura nie powinna być wykonywana w krótkim odstępie czasu po innych rutynowych procedurach medycznych (m.in. szczepienie ochronne)

Jakie są przeciwskazania do stymulatorów tkankowych?

W przypadku stymulatorów tkankowych jest ich nawet wiele:

  • Bardzo młody wiek klienta/brak potrzeby stymulacji        
  • Ciąża i karmienie piersią  
  • Stany zapalne tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów itd.)   
  • Choroby wirusowe (np. aktywna opryszczka) lub stany zapalne organizmu   
  • Infekcje skórne, skóra podrażniona, uszkodzona
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Leczenie retinoidami ( w trakcie/ po zakończeniu leczenia minęło 6 miesięcy)
  • Choroby autoimmunologiczne  (np. łuszczyca, Hashimoto)
  • Leki immunosupresyjne (nie zaleca się ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia grzybiczego, bakteryjnego, opryszczki itd.)
  • Ostrożnie w przypadku znamion barwnikowych lub teleangiektazji

Osocze bogatopłytkowe a biostymulatory tkankowe - co najlepiej wybrać?

Wybór leży za wami. Jeżeli chodzi bardziej o podniesieniu policzków, redukcję chomików, liftingu twarzy oraz mocne nawilżenie to rekomenduje się wybrać biostymulatory tkankowe. Jeżeli mówimy o mocnej rewitalizacji i odmładzaniu skóry w sposób naturalny to osocze bogatopłytkowe stoi na pierwszym miejscu.  

Czy wasz gabinet oferuje usługę z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i stymulatorów tkankowych?

Tak, mamy w naszej ofercie usługę z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i stymulatorów tkankowych. https://lasource.pl/oferta-gabinetu-medycyny-estetycznej-poznan-centrum/osocze-bogatoplytkowe-lifting-wampirzy/

Specjalista Gabinetu Medycyny Estetycznej La source | Julia Górska

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie