Zioła na ból głowy - skuteczny i nieszkodliwy sposób na walkę z uporczywym bólem

Piotr Kowalczyk
07.08.2020

Gdy boli głowa, trudno skupić się na zrobieniu czegokolwiek. Ci, którzy doświadczają nawracających migren, często deklarują, że jest to jeden z najsilniejszych bólów, jaki czuli oni w swoim życiu. Bardzo wiele osób cierpiących na tego rodzaju dolegliwości sięga po tabletki przeciwbólowe, jednocześnie narażając się na całą masę skutków ubocznych ich stosowania. Na szczęście istnieje naturalna alternatywa, którą stosować można bez żadnych ograniczeń, nie narażając tym samym własnego zdrowia.

Rumianem, imbir, mięta, czy szałwia - jakie zioła są najlepsze na ból głowy?

Istnieją bardzo różne zioła na ból głowy, które swoim skutecznym działaniem zyskują wielu zwolenników wśród osób zmagających się z tą uciążliwą i nawracającą dolegliwością. Jednym z najpopularniejszych naturalnych środków tego typu jest rumianek i kora wierzby, które potrafią zwalczyć nie tylko ból głowy, ale i innych części ciała. Działają one także przeciwgorączkowo, przez co okazują się być świetnym rozwiązaniem szczególnie wówczas, gdy trudny do zniesienia ból głowy jest wynikiem przeziębienia.

Jednym z najczęstszych, a zarazem najmniej zbadanych powodów bólu głowy, jest migrena. Wciąż mimo postępu współczesnej medycy nie jest zupełnie jasne pochodzenie migreny, a więc nie można do końca zrozumieć, jak z nią walczyć. Zioła na ból głowy potrafią przynieść ukojenie jednak i w takiej sytuacji. W tym zadaniu szczególnie dobrze sprawdzi się mięta czy melisa, które regulują napięcie mięśni, często odpowiedzialne za uczucie dyskomfortu. Dodatkowo poleca się miłorząb czy złocień maruna, które odpowiadają za poprawę krążenia krwi w obrębie mózgu, a nawet całego organizmu. Przy silnych migrenach, którym towarzyszą mdłości, pomóc może imbir.

Ból głowy często bywa przypadłością towarzyszącą tym, którzy są dość wrażliwi na nagłe zmiany pogody i ciśnienia atmosferycznego. W takich sytuacjach pomocna okazuje się szałwia lub chmiel.

Naturalne działanie ziół jako alternatywa dla leków przeciwbólowych

Choć tabletka przeciwbólowa często zdaje się być najszybszym, a zarazem być może i najskuteczniejszym rozwiązaniem na silny i męczący ból, nie należy bagatelizować jej niszczącego wpływu na ludzki organizm. Stałe przyjmowanie środków przeciwbólowych często wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi takimi jak chociażby szkodliwość dla wątroby. Tymczasem zioła na ból głowy przyjmowane w formie kapsułek czy herbaty, mogą zapobiegać pojawianiu się tego rodzaju dolegliwości i wpłynąć na działanie organizmu w naturalny i zupełnie nieszkodliwy sposób. Wybór jest naprawdę szeroki - cała gama herbat o różnych smakach, kapsułek do stosowania jako suplementy zdrowia, czy nawet olejków eterycznych o miłym i odprężającym zapachu. Te i inne środki naturalne zawierające zioła na ból głowy znaleźć można pod adresem https://www.izielnik.pl/ziola-na-bol-glowy.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.