Zdrowie według medycyny chińskiej

Maciej Piwowski
14.08.2019

Szybkie tempo życia i niekorzystne warunki naturalne poddają próbie zarówno ciało, jak i umysł. Konsekwencją takich czynników nierzadko jest utrata zdrowia. Pośród różnych sposobów utrzymania dobrej kondycji organizmu, coraz bardziej popularna staje się medycyna chińska. Jakie są jej założenia? Jakie produkty wspierają jej działanie?

Tradycyjna medycyna chińska

Pradawna medycyna stosowana w Chinach ma ponad 2500 lat tradycji. Obejmuje ona różne praktyki związane z przywracaniem wewnętrznej harmonii, takie jak terapie ziołowe i dietetyczne, akupunktura, czy ćwiczenia. Założenia tradycyjnej medycyny chińskiej opierają się na holistycznym podejściu do leczenia i traktowania organizmu jako całości. Najważniejsza staje się korelacja na linii ciało – dusza. Wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w tej relacji powinny być odpowiednio leczone. Aby zrozumieć istotę problemu, pod uwagę brane są konkretne narządy, emocje, a także wewnętrzne i zewnętrzne przyczyny chorób. Medycyna chińska pojmowana jest również jako pewien styl życia. Jej praktykowanie wymaga zmian w codziennym funkcjonowaniu, począwszy od większej aktywności fizycznej, po modyfikację diety (bogatą w produkty sezonowe i nieprzetworzone), czy prowadzenie odpowiednich terapii.

Produkty Fohow a tradycyjna medycyna chińska

Produkty Fohow są owocem łączenia zaawansowanych technologii z założeniami medycyny chińskiej. Preparaty przygotowywane są na bazie składników wykazujących wysoką aktywność, np. grzybów wyższych. W przypadku suplementów Fohow produkty polecane w terapiach wzmacniających i oczyszczających to przede wszystkim:

  1. Kapsułki Fohow LINCHZHI i Eliksir Trzy klejnoty Feniks zawierające cordyceps – ten wyjątkowy składnik to grzyb, zwany również Maczużnikiem, który wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. Preparaty na bazie kordycepiny wpływają korzystnie na metabolizm, dotleniają układ krwionośny i doskonale wzmacniają układ immunologiczny. Cechą głównego składnika jest też wysoka skuteczność w hamowaniu rozwoju drobnoustrojów, wielu wirusów, grzybów czy pasożytów. Cordyceps reguluje poziom cukru we krwi i spowalnia procesy starzenia.
  2. Perły Księżniczki – są to preparaty do kuracji dolegliwości ginekologicznych. Tampony stosowane w leczeniu i profilaktyce pozwalają na oczyszczenie dróg rodnych, a jednocześnie niwelowanie rozmaitych schorzeń i stanów zapalnych. Perły Księżniczki wykazują również działanie wspierające regulację cykli miesiączkowych.
  3. Pasta Róża Feniks z płatków róży – preparat pozwala na rozwój korzystnej mikroflory jelitowej, eliminując bakterie i wzmacniając odporność organizmu.

Produkty Fohow oparte na tradycyjnych składnikach i recepturach, wytwarzane z użyciem nowoczesnych technik są doskonałym uzupełnieniem wielu prozdrowotnych terapii.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.