Zasady bezpiecznego korzystania z solarium

Andrzej Winnicki
22.09.2023

Solarium to nic złego, o ile korzystamy z niego z głową. Wiele osób ma naturalną potrzebę wygrzania się w okresie jesienno-zimowym, do czego krótki pobyt w solarium idealnie się nadaje. Jak bezpiecznie korzystać z solarium? Oto zestaw prostych i łatwych do zapamiętania zasad.

Wybierz odpowiednie solarium

Solaria nie mają w Polsce dobrej prasy. Wina leży po stronie właścicieli przybytków, którzy nie dbają ani o higienę, ani wysoką jakość łóżek/kabin i ich regularne serwisowanie. Stąd pierwszym krokiem zawsze powinno być rozejrzenie się za takim solarium, które cieszy się dobrymi opiniami – nawet jeśli trzeba będzie do niego dojechać np. kilkanaście kilometrów.

Sprawdź łóżko przed położeniem się

Zanim jeszcze położysz się na łóżku do opalania, to upewnij się, że zostało ono zdezynfekowane po poprzedniej osobie. Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, to poproś obsługę o dezynfekcję i posprzątanie w kabinie do opalania.

Jednorazowe ręczniki i bielizna

W dobrych solariach klientom zawsze udostępnia się jednorazowe ręczniki oraz bieliznę – co ważne, te akcesoria są wypakowywane przy kliencie. Jeśli solarium tego nie zapewnia, to na Twoim miejscu poszukalibyśmy innego przybytku.

Zabezpiecz skórę

To, że promieniowanie w solarium jest sztuczne, wcale nie oznacza, że można zrezygnować z kosmetyków z filtrem – jest to wręcz konieczne. Przed położeniem się na łóżku do opalania posmaruj ciało kremem z filtrem UVA. Po skończonym seansie sięgnij po balsam nawilżający.

Stosuj okulary ochronne

Może nie są najwygodniejsze, za to są niezbędne, aby ochronić oczy i powieki przed silnym promieniowaniem UVA. W solarium otrzymasz okulary ochronne, które należy założyć jeszcze przed rozpoczęciem opalania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.