Zabiegi kosmetyczne na suche kolana

Maciej Piwowski
27.09.2022

Suche kolana to spory problem estetyczny, ale nie tylko. Przesuszona, cienka skóra jest podatna na podrażnienia, co może utrudniać wykonywanie wielu podstawowych czynności w domu, w ogródku etc. Na szczęście można sobie z tym dość łatwo poradzić – wystarczy skorzystać z jednego z zabiegów kosmetycznych idealnie sprawdzających się przy suchych kolanach i łokciach. Omawiamy je w naszym poradniku.

Zabieg parafinowy

Jest to jeden z najprostszych, a przy tym naprawdę skutecznych zabiegów kosmetycznych na suche łokcie i kolana. Nie kosztuje dużo, ponieważ za jednorazową sesję zapłacisz około 50 złotych. Kąpiel parafinowa jest wskazana również w przypadku przesuszonych stóp i dłoni.

Zabieg głęboko nawilżający

To ogólne określenie, pod którym kryją się najróżniejsze zabiegi typu SPA, oferowane w dobrych salonach kosmetycznych. Ich celem jest dogłębne nawilżenie skóry oraz zabezpieczenie jej przed nadmierną utratą wody – wykorzystuje się do tego m.in. kwas hialuronowy. Efekty zabiegu są natychmiastowe, skóra jest wyraźnie wygładzona, miękka i przyjemna w dotyku, a przy tym mniej podatna na podrażnienia.

Fototerapia

To dość kosztowny zabieg (około 400 złotych za serię), natomiast przynoszący bardzo dobre efekty. Fototerapia jest stosowana między innymi w przypadkach łuszczycy, dlatego doskonale sprawdza się też do pielęgnacji suchej skóry w problematycznych miejscach, jak właśnie kolana czy łokcie. Wykazuje działanie regenerujące.

Co możesz zrobić w domu?

Jeśli na tym etapie nie chcesz jeszcze poddawać się zabiegowi w salonie kosmetycznym lub po prostu chcesz prawidłowo zadbać o skórę na kolanach i łokciach, to przede wszystkim zacznij regularnie stosować odpowiednie kosmetyki – w szczególności kremy.

Poszukaj kremów o działaniu natłuszczającym, które znakomicie nawilżają oraz wygładzają skórę. Stosuj je rano i wieczorem. Dobry krem na suche łokcie i kolana będzie zawierać m.in. mocznik, parafinę, wazelinę, ceramidy, kwas mlekowy, oleje roślinne oraz ujędrniający i nawilżający kwas hialuronowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.