Wygoda dla astygmatyka

Remigisz Szulc
21.05.2018

Coraz więcej osób zmaga się z tą dolegliwością widzenia, która niestety znacząco wpływa na jakość widzenia bliska i daleka. Astygmatyzm, czyli inaczej niezborność oka przejawia się przede wszystkim dużym zniekształceniem obrazu, co w połączeniu z jego rozmazaniem stanowi spore utrudnienie w wykonywaniu codziennych czynności. Właśnie dlatego nie można w tym przypadku obejść się bez stosowania środków korygujących, gdzie naszą propozycją są soczewki toryczne. Znacznie bardziej wygodne i praktyczniejsze w porównaniu z okularami, o czym również opowiemy bardziej szczegółowo w poniższym artykule.

Astygmatyzm i szkła toryczne

Sama wada niezborności oka polega na zniekształceniu ogólnej symetrii obrotowej gałki ocznej, co następnie powoduje zmodyfikowanie ostrości obrazu. Wówczas promienie światła nie wpadają do oka pod kątem prostym, przez co efekt widzenia jest znacznie bardziej osłabiony. Wszystkie te czynniki wpływają na określenie występowania astygmatyzmu, jednak jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w swoim widzeniu, powinieneś od razu skontaktować się ze sprawdzonym okulistom. Można oczywiście wypróbować okulary ze szkłami cylindrycznymi, aczkolwiek o wiele lepszym rozwiązaniem będą soczewki toryczne z kilku względów, o czym opowiemy w dalszej części wpisu. Same szkła kontaktowe prawie niczym nie różnią się od pozostałych, bynajmniej z wyglądu. Jednak cała ich budowa i konstrukcja jest kompletnie inna, ponieważ toryczne szkła posiadają odmienną moc w różnych częściach soczewki, dzięki czemu widziany obraz jest całkowicie ustabilizowany.

Zalety noszenia soczewek

W porównaniu do okularów jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ szkła nie przeszkadzają w wykonywaniu żadnych czynności. Obecnie producenci oferują kompleksowe połączenia w formie soczewek torycznych, które możesz nosić jako jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne albo roczne. Wszystkie te rodzaje są w pełni przystosowane do długości użytkowania, dzięki czemu nie musisz martwić się o swoje oczy. Będą one miały szansę odpocząć, nawilżyć się, a także będą równocześnie chronione przez soczewki przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Soczewki kontaktowe toryczne poza umożliwieniem normalnego funkcjonowania również sprawdzają się pod kątem inwestycji finansowej, ponieważ są o tańsze niż profesjonalne okulary ze specjalnymi szkłami dostosowanymi do Twojego trybu życia. Chodzi między innymi o spędzanie czasu przed ekranem komputera, gdzie soczewki dzięki swojej silikonowo-hydrożelowej budowie wytrzymują podobne okoliczności patrzenia i użytkowania w różnych warunkach.

Gdzie można zakupić?

W zasadzie dobrze jest załatwić to przy okazji badania wzroku u okulisty. Powinien on polecić Ci firmę soczewek oraz ich rodzaj, który mógłby odpowiadać Twoim potrzebom oraz właściwościom oczu wraz z podaniem wielkości mocy. W każdym profesjonalnym salonie optycznym również możesz liczyć na pomoc w wyborze soczewek torycznych dla siebie, jeśli właśnie pierwszy raz zamierzasz je zastosować. W przeciwnym wypadku dla bardziej doświadczonych użytkowników polecamy soczewki toryczne w sklepie MylenShop.com – właśnie tutaj znajdziesz bardzo szeroki wybór szkieł kontaktowych dla astygmatyków. Duże zróżnicowane pod względem wielkości mocy, jak i marek soczewek, dzięki czemu z pewnością znajdziesz te, których szukasz. Ponadto ich konkurencyjne ceny zdecydowanie przemawiają za skorzystaniem z okazji, dlatego nie zwlekaj i zamów już dziś swoją parę szkieł, by dostać je czym prędzej.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.