Więcej słońca i koloru z przyśpieszaczem opalania

Aneta Kwapisz
12.02.2018

Piękna, złota opalenizna fascynuje wiele osób. Z tego powodu występuje tak duże zainteresowanie środkami, które służą do przyspieszenia lub utrwalania efektów opalania. Niektórzy korzystają z solarium lub wykorzystują samoopalacze, aby nawet zimą czuć na skórze dotyk gorących promieni słońca.

Wśród wielu preparatów wpływających na wygląd opalenizny, czołowe miejsce zajmują przyspieszacze opalania. Wiadomo jak niebezpieczna w skutkach dla skóry może być długa ekspozycja ciała na działanie mocnych promieni UV. Niektórzy bagatelizują to i płacą wysokie stawki za swoją odwagę. Czerwona skóra, schodząca czasem długo kruszącymi się płatami, oparzenia itd. Warto wiec znaleźć alternatywę dla długiego leżenia plackiem na słońcu, by uzyskać czekoladowy lub oliwkowy kolor skóry w znacznie krótszym czasie.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu modnych i skutecznych przyspieszaczy opalania, dostępnych w formie balsamów, sprayu i emulsji. W ich składzie znajdują się często wyciągi z marchewki lub orzecha włoskiego, olejki kokosowe, arganowe, gliceryna czy masło kakaowe. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Melanina, czyli barwnik skóry, zostaje pobudzona przez składniki aktywne, znajdujące się w przyspieszaczu do opalania. Skutkuje to szybszym brązowieniem skóry, ale i nawilżeniem oraz uelastycznieniem. Oprócz tego preparaty te posiadają w swoim składzie filtry zabezpieczające przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Ich konsystencja jest lekka i nietłusta, dzięki czemu dobrze się rozprowadzają i wyśmienicie wchłaniają.

W celu uzyskania równomiernej opalenizny należy nałożyć przyspieszacz opalania na ciało 30 minut przed wyjściem na słońce lub do solarium. Możesz też nakładać go 1-2 razy w ciągu dnia, aby przedłużyć efekt opalenizny. Natomiast dłuższe zatrzymane koloru na skórze zapewnią inne kosmetyki – utrwalacze czy inne preparaty nawilżające. Jeśli skóra zostanie dobrze nawodniona, wtedy wysuszony słońcem naskórek będzie złuszczał się w wolniejszym tempie.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.