Wciąż nie jesteś przekonana do depilacji laserowej? Poznaj najważniejsze zalety

Piotr Kowalczyk
23.09.2020

Decyzja o poddaniu się zabiegowi depilacji laserowej nie jest wcale taka łatwa, ponieważ w grę wchodzą niemałe przecież pieniądze. Wiele kobiet obawia się również ewentualnych konsekwencji zdrowotnych, bólu, konieczności zasłaniania wydepilowanej skóry przez dłuższy czas, podrażnień i ogólnie niskiego komfortu po zabiegu. Na szczęście to tylko mity, powtarzane przez osoby, które same nie skorzystały z depilacji laserowe, a teraz zniechęcają do tego innych. Decyzję musisz oczywiście podjąć sama, natomiast pomoże Ci w tym nasz poradnik. Wymieniamy w nim najważniejsze zalety depilacji laserowej.

Długotrwały efekt

Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa praktycznie gwarantuje pożegnanie się z niechcianymi włoskami na zawsze. Zabieg niszczy mieszki włosowe, przez co nie ma możliwości, aby włosy ponownie odrosły. Jeśli więc zależy Ci na naprawdę trwałym efekcie i nie lubisz rozwiązań „na chwilę”, to ten zabieg jest najlepszym rozwiązaniem, z jakiego możesz skorzystać.

Pełne bezpieczeństwo

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa dysponującego profesjonalnym aparatem, nie wiąże się z praktycznie żadnym ryzykiem dla klientki. Sama depilacja jest bezbolesna, nie powoduje podrażnień, a tym bardziej poparzeń skóry. Moc lasera dobiera się w zależności od m.in. rodzaju włosków, dlatego nie ma tutaj mowy o uniwersalnym podejściu.

Wysoki komfort podczas zabiegu

W trakcie poddawania się depilacji laserowej będziesz odczuwać tylko przyjemne ciepło. Możesz się odprężyć, bo nad całym przebiegiem zabiegu czuwa kosmetolog. Nie ma mowy o bólu, a po samym zabiegu możesz jedynie czuć się lekko nieswojo. Skóra może być wrażliwa, ale ten efekt szybko mija – zostaje tylko satysfakcja z trwałego pożegnania się z niechcianymi włoskami.

Koniec z maszynkami

Alternatywą dla depilacji laserowej są tylko zabiegi, które albo dają krótkotrwały efekt, albo powodują ból, albo wiążą się z ryzykiem uszkodzenia skóry. Jeśli do tej pory korzystałaś tylko z klasycznej maszynki, to dobrze wiesz, że na dłuższą metę ten sposób depilacji po prostu się nie sprawdza. Trzeba o tym pamiętać, zawsze można się zaciąć, a i tak po 2-3 dniach zabieg wymaga wykonania od nowa. Odpowiedzią na każdy z tych problemów jest właśnie depilacja laserowa.

Owszem, zabieg jest kosztowny, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stopniowo zbierała sobie na niego pieniądze lub np. zażyczyła sobie takiego prezentu na rocznicę ślubu, okrągłe urodziny czy święta.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.