Wazelina: prosty środek masowo wykorzystywany w kosmetyce i kosmetologii

Krzysztof Jagielski
14.03.2018

Biała wazelina z pewnością nie ma dobrego PR-u, dlatego mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, że ten prosty i powszechnie dostępny produkt ma tak szerokie zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii. Po wazelinę sięgają nawet profesjonaliści, ponieważ jest to produkt wykazujący dużą skuteczność w radzeniu sobie z popularnymi problemami skórnymi. Wymieniamy najlepsze zastosowania wazeliny – Ty także możesz przekonać się o jej działaniu.

Świetny kosmetyk na rzęsy

Jeśli Twoje rzęsy są cienkie i rzadkie, to nie musisz od razu sięgać po drogie sera czy tym bardziej decydować się na zabieg przedłużania. Zacznij od zwykłej wazeliny. Nakładają ją na rzęsy przed położeniem się spać i rób to przez kilka tygodni. Po tym czasie zauważysz znaczącą poprawę. Włoski będą grubsze, nabiorą intensywniejszego koloru, a także będą lepiej przyjmować tusz.

Rozwiązanie problemu suchych pięt

Często narzekasz na przesuszone, pękające pięty? Koniecznie wypróbuj białą wazelinę. Nie żałuj tego środka – nałóż grubą warstwę przed snem i załóż skarpetki (bawełniane). Po przebudzeniu zauważysz znaczącą poprawę. Twoje pięty będą miękkie, zniknie brzydki, biały nalot, a spękania zostaną znacznie spłycone.

Baza do peelingu

Jeśli nie stać Cię na profesjonalne kosmetyki o działaniu złuszczającym, to wypróbuj sprawdzony, domowy sposób. Dodaj do wazeliny odrobinę soli morskiej i brązowego cukru. Uzyskaną maź rozprowadź na skórze w miejscach, które wymagają przeprowadzenia peelingu. Efekt będzie bardzo dobry, a osiągniesz go za grosze.

Wazelina na paznokcie

Każda kosmetyczka wie, że zwykła wazelina może równie skutecznie przywrócić paznokciom piękny wygląd, jak specjalistyczne kremy. Staraj się regularnie nakładać ten środek na skórki same paznokcie przed snem. Jeśli masz bardzo zniszczone dłonie, to dodatkowo możesz założyć bawełniane rękawiczki. Szybko dostrzeżesz świetne efekty.

Tania odżywka do włosów

Wazelinę możesz także wykorzystać do poprawienia kondycji swoich włosów. Raz na jakiś czas wsmaruj odrobinę środka w skórę głowy, jednocześnie wykonując prosty masaż skalpu. Dzięki temu kosmyki będą lepiej odżywione i nawilżone u nasady, co pozwoli Ci ograniczyć efekt przetłuszczania się włosów (a tak naprawdę skóry głowy).

Jak widzisz zwykła wazelina ma naprawdę szerokie zastosowanie w kosmetyce, zwłaszcza tej w domowym wydaniu. Koniecznie kup pudełeczko tego środka i zacznij go stosować w swojej łazience.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.