W czym nie pomoże Ci kosmetolog?

Marek Szydełko
30.09.2022

Profesjonalny kosmetolog jest w stanie rozwiązać wiele problemów urodowych swojej klientki lub klienta. Pamiętajmy natomiast, że nie można od niego oczekiwać cudów. Wiele osób niestety wychodzi z założenia, że skoro kosmetolog posiada wysokie kwalifikacje medyczne, to może stanowić świetną alternatywę dla np. kliniki medycyny estetycznej. To zbyt daleko idący wniosek. Sprawdź, w czym na pewno nie pomoże Ci kosmetolog.

Poprawienie natury

Żaden kosmetolog nie podejmie się przeprowadzenia inwazyjnych zabiegów mających na celu diametralną zmianę wyglądu klientki lub klienta. Nie ma mowy o tym, aby w salonie kosmetologicznym przeprowadzić np. iniekcję toksyny botulinowej, a tym bardziej zabieg medycyny estetycznej. Od tego są specjalistyczne kliniki.

Co więcej, profesjonalny kosmetolog zawsze w pierwszej kolejności będzie nakłaniać klientkę lub klienta to zadbania o cerę, aby odkryć i podkreślić swoje naturalne piękno. Zbyt wiele osób odwiedza salony kosmetologiczne z gotowym planem „odmłodzenia się”, nierzadko ze zdjęciami gwiazd, do których chcą się upodobnić. Kosmetologia nie ma z tym nic wspólnego.

Leczenie chorób dermatologicznych

Co prawda kosmetolog ma kompetencje w zakresie dermatologii, natomiast nadal nie jest lekarzem. W przypadku poważnych chorób skórnych należy w pierwszej kolejności skonsultować się z dermatologiem i podjąć leczenie. Dotyczy to m.in. grzybicy czy chorób przewlekłych, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry etc.

Zatrzymanie czasu

Do salonów kosmetologicznych bardzo często zgłaszają się osoby w dojrzałym wieku, które po cichu liczą na to, że uda się metodami bezinwazyjnymi zatrzymać upływ czasu. Kosmetolog nie jest od tego. Jego zadanie nie polega na roztaczaniu przed klientką czy klientem fałszywej wizji zahamowania procesów starzeniowych, ale rozwiązanie problemów skórnych i ewentualnie poprawienie jej kondycji. Efektem może być wyraźne odmłodnienie, natomiast nie ma to nic wspólnego z oszukiwaniem czasu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.