Typowe błędy popełniane przez osoby zażywające suplementy diety

Maciej Piwowski
04.04.2018

Suplementowanie diety nie jest niczym złym, o ile odbywa się pod nadzorem lekarza. Niestety, zbyt wiele osób sięga po tego typu środki na własną rękę, co może nawet skutkować pogorszeniem stanu zdrowia. Na tym lista błędów się nie kończy. Ludzie stosujący suplementację bardzo często postępują wbrew zaleceniom producentów czy nawet zdrowemu rozsądkowi. W tym poradniku wymieniamy typowe błędy, jakie towarzyszą przyjmowaniu suplementów diety. Nie popełniaj ich, jeśli chcesz odnieść korzyść ze stosowania takich produktów!

Przekraczanie zalecanej dawki

Działa tutaj „magiczne” myślenie: jeśli wezmę więcej, to efekty będą lepsze i pojawią się szybciej. Nic bardziej mylnego! Przekraczanie zalecanej dziennej dawki suplementu diety jest prostą drogą do tego, by pogorszyć stan swojego zdrowia i niepotrzebnie narazić się na poważne problemy. Nadmiar każdej witaminy czy minerału jest szkodliwy, dlatego zawsze należy się ściśle stosować do zaleceń producenta, a tym bardziej lekarza, który przepisał suplementację.

Ciągłe żonglowanie suplementami

Po suplementy diety bardzo często sięgają osoby niecierpliwe, które oczekują błyskawicznych efektów. Gdy te nie następują, bez skrupułów odstawiają produkt i wybierają kolejny. Takie żonglowanie suplementami na pewno nie przyniesie niczego dobrego i może nawet doprowadzić do zaburzenia gospodarki mineralno-witaminowej organizmu.

Przesadne ufanie reklamom

Suplementy diety należą do najczęściej reklamowanych produktów na naszym rynku. Obecnie można kupić środek praktycznie na wszystko. Wiele osób nie potrafi jednak podejść do sprawy zdroworozsądkowo. Wierzą, że skoro miła pani w reklamie obiecuje poprawę, to ta na pewno nastąpi. Zamiast więc skonsultować swój problem z lekarzem, po prostu sięgają po suplement i pokładają w nim całą nadzieję na wyzdrowienie czy polepszenie nastroju/wyglądu.

Kupowanie suplementów z niewiadomego źródła

To już nie błąd, ale wręcz wielbłąd! W Internecie kwitnie handel suplementami, które nie zostały dopuszczone do obrotu na rynku farmaceutycznym. Najczęściej pochodzą one z Chin czy z Ameryki Południowej. Ich sprzedawcy zachwalają cudowne działanie środków, ale nie chwalą się szczegółowym składem czy żadnymi wiarygodnymi badaniami. Kupowanie i zażywanie takich środków jest skrajnie nieodpowiedzialne!

Jak widzisz, nawet stosując niewinną suplementację można popełnić mnóstwo błędów, które w najlepszym razie zniweczą działanie środka, a w najgorszym mogą nawet zrujnować zdrowie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.