Tych zabiegów kosmetologicznych NIGDY nie wykonuj latem

Marek Szydełko
23.05.2018

Lato to taka pora roku, gdy każda kobieta chce wyglądać szczególnie korzystnie. W końcu zaczynamy pokazywać więcej ciała, szykujemy się też do sezonu plażowego. Nic dziwnego, że gabinety kosmetologiczne w tym okresie przeżywają oblężenie. Okazuje się jednak, że istnieją popularne zabiegi, których absolutnie nie wolno wykonywać latem, a nawet późną wiosną. Opisujemy je w naszym poradniku.

Zabiegi złuszczające naskórek

Mamy tutaj na myśli chociażby dermabrazję czy peeling chemiczny. Efektem zabiegu jest usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka, co oczywiście jest korzystne dla skóry, ale nie w okresie jej intensywnej ekspozycji na słońce. Wykonanie jednego z zabiegów złuszczających latem może się nawet skończyć dotkliwymi poparzeniami. Dlatego nie decyduj się na to przed urlopem czy w momencie, gdy planujesz opalanie.

Zabiegi z użyciem lasera

Wykonuje się je chociażby w celu usunięcia piegów czy zbędnego owłosienia. Takie zabiegi są bardzo skuteczne, ale nie należy ich przeprowadzać w okresie silnego promieniowania słonecznego. Efektem ubocznym stosowanie lasera jest bowiem usuwanie melaniny. Jej niedobór w połączeniu z ekspozycją na słońce może spowodować powstanie bardzo nieestetycznych przebarwień.

Pamiętaj!

Po zabiegu z użyciem lasera należy unikać ekspozycji na słońce nawet przez 4 tygodnie, co w okresie letnim może być niemal niewykonalne.

Krioterapia

Zabieg z użyciem ciekłego azotu pozwala np. pozbyć się kurzajek czy innych zmian skórnych. Nie należy go jednak wykonywać w okresie letnim, ponieważ prowadzi on do znacznego osłabienia kondycji skóry. Po zabiegu Twoja cera będzie silnie zaczerwieniona. Wystawienie jej na działanie słońca jest więc prostą drogą do powstania ran i poparzeń. Krioterapii poddajemy się tylko w sezonie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną.

Makijaż permanentny

Wykonanie tego zabiegu latem jest kiepskim pomysłem. Dlaczego? Ponieważ pod wpływem silnego promieniowania słonecznego pigment wprowadzony pod skórę będzie znacznie szybciej blaknąć. Efekt wykonania makijażu permanentnego utrzyma się więc o wiele krócej, będzie też mniej spektakularny.

Jeśli masz wątpliwości, czy zabieg, któremu chcesz się poddać, jest wskazany latem, to skonsultuj się z profesjonalnym kosmetologiem. Specjalista udzieli Ci fachowej porady i na pewno nie będzie eksperymentować na Twoim ciele.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.