Twoja kosmetyczka zamyka biznes? Sprawdź, co robić

Maciej Piwowski
23.10.2023

Zaufana, sprawdzona przez lata kosmetyczka to skarb, dlatego utrata takiej osoby może być bardzo problematyczna. Jeśli właśnie dowiedziałaś się, że Twoja kosmetyczka zamyka swój interes, to nie wpadaj w panikę. Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Zapytaj o możliwość świadczenia usług prywatnie

To, że kosmetyczka zamyka biznes, wcale nie musi być równoznaczne z zaprzestaniem świadczenia takich usług. Być może będzie nadal przyjmować wybrane klientki w domu/mieszkaniu lub obsługiwać je w formule mobilnej kosmetyczki. Koniecznie zapytaj o jej dalsze plany!

Poproś o rekomendację

Twoja kosmetyczka na pewno dobrze orientuje się w sytuacji rynkowej, wie, które salony są godne polecenia, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Warto więc podpytać ją o rekomendacje. Jeśli zna kosmetyczkę, której można w ciemno zaufać, to będziesz mieć problem z głowy i po prostu przejdziesz pod skrzydła innej specjalistki.

Sprawdź, czy pracownice kosmetyczki nie planują założenia własnych biznesów

Jeśli kosmetyczka zatrudniała pracownice, w dodatku wieloletnie, to na pewno warto się z nimi skontaktować i podpytać o ich plany zawodowe. Być może przymierzają się do założenia własnych salonów kosmetycznych. Zdobyte doświadczenie pod okiem znanej Ci kosmetyczki powinno być dobrą rekomendacją i skłonić Cię do sprawdzenia ich usług.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.