Trzy sytuacje, w których warto postawić na catering dietetyczny

Andrzej Winnicki
25.02.2020

Dieta pudełkowa zdobywa coraz więcej zwolenników, a na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy, oferujące dostawę jedzenia do domu. Fit catering to prosty i wygodny sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów lub zmianę nawyków żywieniowych. Wygodna forma dostawy oraz oszczędność czasu to tylko niektóre zalety tego rozwiązania. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług firm cateringowych.

Brak zdrowych nawyków żywieniowych

Każdy organizm ma swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Niejednokrotnie osoby korzystające z usług trenerów personalnych zmagają się z problem zatrzymania procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Nie rozumieją, dlaczego nie widzą efektów swojej pracy, choć – w ich mniemaniu –  spożywane przez nich posiłki są zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Bardzo często jednak osoby stosujące dietę nie zwracają uwagi na kalorie zawarte w napojach słodzonych, małych przekąskach, itd. Częstym problemem jest również skłonność do podjadania między posiłkami. Korzystający z usług firm cateringowych każdego dnia otrzymasz pięć dietetycznych posiłków o odpowiedniej kaloryczności, dzięki czemu nie musisz martwić się, czy dana potrawa przeszkodzi w osiągnięciu zamierzonych celów.  Zaletą tego typu rozwiązań jest również różnorodność. Bardzo często w menu występują słodkie, ale zdrowe przekąski. Spada więc ryzyko, że sięganiesz po kaloryczne desery.

Słaba kondycja skóry oraz paznokci

Firmy oferujące catering dietetyczny (Łódź, Warszawa i Krakowa to tylko niektóre miasta, w których jest on dostępny), zatrudniają specjalistów do spraw żywienia. Przygotowane posiłki są dzięki temu urozmaicone i odpowiednio zbilansowane. Dieta pudełkowa to nie tylko idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uporać się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, ale także zmagających się z problemami skórnymi lub dbających o ich dobrą kondycję. Posiłki zawierające zdrowe tłuszcze, białka oraz węglowodany korzystnie oddziałują na cały organizm, a wiec i kondycję paznokci oraz włosów. Właściwa dieta może zniwelować lub chociaż złagodzić dokuczliwe problemy dermatologiczne i stanowić uzupełnienie terapii.

Nietolerancja laktozy

Jeśli nie możesz spożywać produktów zawierających cukier mleczny zapewne stosujesz dietę eliminacyjną, dostosowaną do twoich potrzeb. Wiele firm cateringowych ma w swojej ofercie opcje skierowane do klientów z tego typu problemami. Posiłki na bazie produktów niezawierających laktozy są bardzo urozmaicone, dzięki czemu dieta nie jest monotonna.

Korzystanie z usług firm cateringowych oferujących różnorodne diety to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Warto dodać, że przygotowywane posiłki są smaczne oraz sycące. Nie wierz tym, którzy twierdzą, że dieta wymaga wielu wyrzeczeń. Może być bowiem być urozmaicona i smaczna.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.