To właśnie ten składnik kosmetyków odpowiada za niesamowite efekty w nawilżaniu skóry - sprawdź

Maciej Piwowski
08.12.2020

Poszukując najlepszych składników z natury, z których można następnie tworzyć najbardziej wartościowe kosmetyków naturalnych, wielu doświadczonych producentów sięga po oliwę z oliwek. Jest to substancja znana od tysięcy lat jako skutecznie dodająca urody i zdrowia. Również i dziś najbardziej wartościowe kremy, balsamy i inne kosmetyki naturalne czerpią z oliwy z oliwek.  

Oliwa z oliwek - jak działa na skórę?

Oliwa z oliwek niesamowicie wygładza skórę, długotrwale ją nawilża i odświeża. regularne stosowanie kosmetyków z oliwą z oliwek powoduje, że na powierzchni skóry traktowanej nimi tworzy się naturalny ochronny film, uniemożliwiający wysuszenie się naskórka. oliwa z oliwek to naturalne źródło antyoksydantów, zapewniających przedłużenie młodości naszej skórze. Warto postawić nie tylko na odżywki do włosów, czy kremy do twarzy z oliwą z oliwek, ale również na codzienne substancje myjące, wyprodukowane na bazie tego naturalnego złota. Szampony, mydła i żele pod prysznic z oliwą z oliwek działają kojąco i nawilżająco na ciało, szczególnie u osób, które cierpią na nadwrażliwość skóry.

Kosmetyki z oliwą z oliwek z certyfikatem

Jak znaleźć dobrej jakości kosmetyki pielęgnujące, wyprodukowane z prawdziwej oliwy z oliwek? Szukajmy przede wszystkim kosmetyków naturalnych z certyfikatem. Są to kosmetyki, do których wyprodukowania użyto oliwy tłoczonej w niskiej temperaturze (wysoka temperatura zabija substancje odżywcze). Oliwki, których używa się do produkcji oliwy, rosną na słońcu, a substancje spożywcze pobierają z ziemi. Nie ma tutaj nawozów chemicznych ani tym bardziej pestycydów eliminujących chwasty. Chwasty są usuwane ręcznie.

Oliwki używane do produkcji ekologicznych kosmetyków są zbierane w najlepszym swoim momencie życia. Nie ma mowy o zerwaniu oliwek jeszcze niedojrzałych z myślą, że dojrzeją poza organizmem żywiciela. Oliwki mielone są w dniu, w którym zostały zebrane. To bardzo ważne. Nie leżą w magazynach, gdzie byłyby narażone na zapadanie na choroby oraz na utratę jakości. Oliwa pozyskana z tłoczenia takich oliwek nie może być przechowywana w metalowych pojemnikach. Najczęściej ekologiczne farmy stosują drewniane beczki do przechowywania oliwy. 

Doskonałej jakości kosmetyki naturalne z certyfikowaną oliwą z oliwek ma w swojej ofercie sklep internetowy Naturelia - są to

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.