Termometr bezdotykowy ﹘ kompleksowy poradnik dla Ciebie

Remigisz Szulc
09.01.2020

Wystarczy, że dopadnie nas przeziębienie i przeprowadzenie pomiaru temperatury okazuje się niezbędne ‒ właśnie dlatego w każdej domowej apteczce powinien znajdować się porządny termometr. Ostatnimi czasy bardzo doceniane są termometry bezdotykowe, czym są takie urządzenia.

Czym są termometry bezdotykowe?

Termometr bezdotykowy umożliwia przeprowadzenie pomiarów temperatury ciała bądź temperatury dowolnej powierzchni. Bardzo dużą zaletą takich urządzeń jest to, że pomiary przeprowadzane są bezdotykowo. Wystarczy, że przytrzymamy termometr w niewielkiej odległości, na przykład niedaleko czoła i po około trzech sekundach odczytamy wynik. To wszystko! Jak widać, termometru bezdotykowego nie trzeba trzymać pod pachą bądź w ustach, a to jest sporym udogodnieniem, w szczególności dla dzieci oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zalety termometrów bezdotykowych

Termometry bezdotykowe mają sporo zalet, wymienić tutaj możemy takie kwestie jak:

  • pomiar temperatury można przeprowadzić bardzo sprawnie, czas pomiaru to zaledwie kilka sekund
  • wyniki są precyzyjne
  • duży podświetlany wyświetlacz, dzięki któremu wynik bez problemu odczytać mogą również osoby starsze czy mające problemy ze wzrokiem
  • termometry wyposażone są w ergonomiczną rączkę, dzięki czemy przeprowadzenie pomiarów jest bardzo wygodne
  • większość modeli wyposażona jest w funkcję zapamiętywania ostatnich wyników, dzięki czemu możemy porównywać z sobą przeprowadzone pomiary.

Termometry bezdotykowe dla dzieci

Maluchy niechętnie zgadzają się na pomiary temperatury. Trzymanie przez dłuższy czas zimnego termometru pod pachą czy w ustach jest dla nich męczące i trudne. Bardzo często zdarza się, że pomiar trzeba powtarzać kilkakrotnie, a to jest frustrujące zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka.  W takim przypadku w szczególności sprawdzają się termometry bezdotykowe, nie wymagają one chorego malucha praktycznie żadnego wysiłku, co więcej, temperaturę możemy zmierzyć nawet wtedy, gdy dziecko śpi.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe dostępne są w internetowych i stacjonarnych sklepach medycznych oraz w aptekach. Ile zapłacimy za takie urządzenie? Ceny różnią się w zależności od modelu czy konkretnego producenta. Standardowe ceny tego typu urządzeń najczęściej wahają się w granicach 60-160 zł.

Oromed - szeroka oferta

Wszystkim poszukującym wysokiej jakości termometrów bezdotykowych polecamy sklep internetowy Oromed. Wymieniona firma specjalizuje się w produkcji sprzętu medycznego i od lat dostarcza klientom indywidualnym, jak również instytucjom medycznym wszelkiego typu urządzenia, na przykład termometry bezdotykowe, ciśnieniomierze, wagi, inhalatory, i wiele wiele innych.

Podsumowanie

Sprawnie działający termometr powinien znajdować się w każdym domu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się termometry bezdotykowe, za pomocą których możemy wykonać precyzyjny pomiar temperatury ciała w zaledwie 3 sekundy.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.