Suplementy na potencję: bardzo kontrowersyjny temat

Maciej Piwowski
07.04.2021

Producenci suplementów na potencję od wielu lat żyją, jak pączki w maśle. Jest to oczywiście spowodowane lawinowym przyrostem liczby mężczyzn cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia seksualne. Problemy z potencją dostrzegają u siebie nawet bardzo młodzi panowie. Zwykle ma to związek z nadmiernym stresem, stosowaniem używek, niezdrową dietą. Jeśli jesteś w tej grupie i od pewnego czasu chodzi Ci po głowie pomysł sięgnięcia po suplement na potencję, to lepiej podejdź do tego tematu odpowiedzialnie. Sprawdź, co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności.

Zacznij od wykluczenia czynników ryzyka

Czyli tych elementów Twojej codzienności, które mogą mieć istotny wpływ na potencję. Jeśli na przykład palisz, to spróbuj ograniczyć, a najlepiej całkowicie zrezygnować z tego nałogu. Odstaw alkohol, nawet w niewielkich ilościach. Po np. 30 dniach takiego detoksu oceń, czy nadal masz problemy z potencją.

Koniecznie przyjrzyj się swojej diecie. Jeśli obfituje w produkty na bazie tłuszczów zwierzęcych, to mocno ogranicz ich spożycie, zastępując je produktami roślinnymi. Jedz więcej kasz zamiast makaronów, do pracy zabieraj owoce i warzywa, które posłużą Ci lepiej niż batonik z automatu.

Jeśli jest to tylko możliwe, zacznij kontrolować swój stres. Jego źródłem najczęściej są problemy w pracy oraz problemy finansowe. Uporządkuj obie te sfery, a jeśli panuje w nich ogromny bałagan, to może przyszedł czas na radykalne kroki – na przykład zmianę pracy czy poszukanie dogadanie się z wierzycielami?

Wizyta u lekarza

Zakładając, że uda Ci się wyeliminować lub znacząco ograniczyć czynniki mające bardzo istotny wpływ na potencję, a pomimo tego nadal będziesz mieć problemy ze swoją seksualnością, nie pozostanie Ci nic innego, jak zgłosić się do urologa. To żaden wstyd – w podobnej sytuacji są setki tysięcy Polaków.

Wizyta u lekarza jest o tyle ważna, że przyczyną problemu może się okazać np. jakieś poważne schorzenie, które wcześnie wykryte będzie w pełni uleczalne. Mamy tutaj na myśli chociażby przerost gruczołu krokowego, z czego może się szybko rozwinąć nowotwór.

Suplement może okazać się niewystarczający

Faktem jest, że suplementy diety na potencję dostępne bez recepty pomagają wielu facetom osiągnąć satysfakcję seksualną. Zawierają one w większości naturalne składniki, które są bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ale działają wyłącznie w lekkich stanach – na przykład wywołanych stresem czy naturalnie obniżonym poziomem libido. Jeśli jednak Twój problem jest znacznie poważniejszy, to suplement w niczym Ci nie pomoże, a tylko pogłębi frustrację. W takiej sytuacji musisz skonsultować się z lekarzem, który ewentualnie przepisze Ci lek na potencję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.