Sposoby na blizny potrądzikowe – jak pozbyć się ich skutecznie?

Jerzy Biernacki
29.07.2016

Trądzik wywołuje na skórze stany zapalne w postaci nieestetycznie wyglądających wyprysków. Niestety, może prowadzić nawet do powstawania blizn oraz ubytków w skórze. W jaki sposób można skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?

Istnieje szereg sposobów na blizny potrądzikowe, ale nie wszystkie z nich są całkowicie skuteczne. Skóra z bliznami tego rodzaju często jest mieszana lub tłusta, grubsza, dodatkowo pokryta zaskórnikami, co powoduje, że konieczne jest dobranie odpowiednich sposobów na usunięcie z niej martwego naskórka, a tym samym spłycenie blizn i w konsekwencji zmniejszenie ich widoczności.

Czy kosmetyki wystarczą?

To częste pytanie osób z bliznami potrądzikowymi. W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju kosmetyki, które przeznaczone są do niwelowania ich widoczności, głównie są to kosmetyki bazujące na kwasach oraz peelingi. Regularnie używane rzeczywiście potrafią zmniejszyć widoczność blizn, niemniej jednak nie zawsze ich skuteczność jest stuprocentowa. Ponadto w celu uzyskania odpowiednio efektu konieczne jest przeprowadzanie domowych zabiegów regularnie.

W związku z tym atrakcyjną alternatywą jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, które łączą w sobie bardzo wysoką skuteczność z bezpieczeństwem stosowania. W usuwaniu blizn najczęściej stosuje się nowoczesne zabiegi laserowe, które pozwalają na ogólną poprawę wyglądu skóry, a także specjalistyczne medyczne peelingi, które prowadzone są z wykorzystaniem środków o wyższym stężeniu niż środki przeznaczone do stosowania domowego.

Najczęściej stosowane zabiegi medycyny estetycznej:

  • mikroigłowe frakcjonowanie RF
  • laser frakcyjny CO2
  • mikronakłuwanie
  • peelingi, na przykład Pyruvic, Glykopeel, TCA
  • mezoterapia igłowa i bezigłowa 

Rodzaj zabiegu dobierany jest indywidualnie w zależności od stanu skóry oraz rodzaju i wielkości blizn. Zabiegi tego rodzaju prowadzone są pod okiem lekarza medycyny estetycznej.

Jeżeli interesuje cię profesjonalne usuwanie blizn w Lublinie adresy gabinetów możesz znaleźć już teraz przez internet i umówić się na wykonanie zabiegu.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.