Rzęsy 1:1 – jak o nie dbać? Ile kosztuje zabieg? Jak długo utrzymuje się efekt?

Andrzej Winnicki
24.05.2023

Rzęsy 1:1 to jeden z urodowych hitów i najczęściej wybieranych zabiegów, któremu można się poddać w większości gabinetów kosmetycznych. Sam zabieg jest stosunkowo prosty (polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy na jedną naturalną) i niedrogi, a przynosi bardzo dobre efekty. Czy na długo? Jak dbać o rzęsy przedłużone metodą 1:1? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Jak długo utrzymują się rzęsy 1:1?

Trwałość tego zabiegu jest ściśle uzależniona od jakości użytego kleju oraz umiejętności kosmetyczki. Duży wpływ na to ma również sposób pielęgnacji rzęs. Nie należy się natomiast spodziewać cudów. Realnie przedłużone rzęsy utrzymają się przez około 3 do 4 tygodni i po tym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć. Jest to związane nie tyle z odklejaniem się sztucznych rzęs, co z wypadaniem tych naturalnych.

Podstawowe zasady pielęgnacji rzęs 1:1

Dbanie o rzęsy przedłużone metodą 1:1 nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Rzęsy przemywamy delikatnym płynem micelarnym;
  • Przez kilka godzin po zabiegu unikamy kontaktu rzęs z wodą czy innymi płynami;
  • Przez 2 dni po zabiegu nie chodzimy do sauny, unikamy również długich kąpieli w gorącej wodzie;
  • W celu wyrównania rzęs należy przeczesywać je specjalną szczoteczką;

Ile kosztuje przedłużenie rzęs metodą 1:1?

Jest to na tyle popularny i powszechnie oferowany zabieg, że różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi gabinetami są niewielkie – tym bardziej warto postawić na doświadczoną kosmetyczkę, najlepiej specjalizującą się w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs.

Średni koszt zabiegu wynosi od około 120 do 250 złotych, w zależności od liczby użytych rzęs i tym samym czasu, jaki kosmetyczka musi poświęcić klientce. Zabieg uzupełniający jest tańszy i tutaj obowiązują stawki na poziomie około 100 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie