Rezygnacja z depilacji – kiedy ma to sens?

Mariusz Siwko
31.07.2023

Depilacja to podstawowy zabieg kosmetyczny, jakiemu poddaje się większość współczesnych kobiet. Część robi to własnym sumptem, na przykład przy użyciu maszynki czy depilatora elektrycznego, część wybiera profesjonalne usługi kosmetyczne. Coraz więcej pań rozważa jednak całkowitą rezygnację z depilacji. Podpowiadamy, kiedy ma to sens.

Gdy planujesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej

Jeśli przerwa w depilacji ma mieć charakter przejściowy, ponieważ szykujesz się do poddania zabiegowi depilacji laserowej, to jak najbardziej możemy przyklasnąć temu pomysłowi. Spokojnie możesz odpocząć od depilacji na 2-3 tygodnie. Im dłuższe włoski, tym lepsze mogą być efekty profesjonalnego zabiegu.

Gdy masz już serdecznie dość usuwania owłosienia

Nie dziwimy się, że za każdym razem ciężko wzdychasz, gdy uświadamiasz sobie, że czas usunąć niechciane owłosienie. Samodzielna depilacja nie jest niczym przyjemnym. W takiej sytuacji daj sobie trochę spokoju i odłóż maszynkę na kilka tygodni, w międzyczasie rozważając poddanie się profesjonalnemu zabiegowi.

Gdy chcesz dać odetchnąć skórze

Depilacja, zwłaszcza z użyciem depilatora czy ręcznej maszynki, zawsze powoduje miejscowe podrażnienie skóry. Jeśli u Ciebie kończy się to krostkami i krwawieniem, to warto zrobić sobie dłuższą przerwę – w tym czasie Twoja skóra powinna się zregenerować.

Gdy nie masz czasu i nie chcesz się dodatkowo irytować

Jeśli jesteś w samym środku huraganu zawodowego czy rodzinnego, przez co brakuje Ci czasu nawet na zjedzenie porządnego posiłku, to być może powinnaś na kilka tygodni zrezygnować z depilacji. Nie bierz sobie na głowę kolejnych obowiązków związanych z dbaniem o urodę – świat się od tego nie zawali!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.