Regeneracja paznokci po hybrydzie

Remigisz Szulc
14.09.2023

Hybrydowy manicure to najpopularniejszy zabieg kosmetyczny w Polsce, który jednak nie pozostaje bez wpływu na stan paznokci. Rozsądnie jest co jakiś czas robić przerwę w wykonywaniu tego zabiegu, którą należy wykorzystać na regenerację paznokci i przywrócenie im naturalnego, zdrowego wyglądu. Kilka prostych zasad znajdziesz w naszym poradniku.

Nawilżanie

Najważniejsze po zdjęciu hybrydy jest intensywne nawilżanie zarówno paznokci, jak i dłoni. Używaj do tego specjalnego kremu na dzień, po który należy sięgać kilka razy na dobę. Przed położeniem się spać nałóż jeszcze krem na noc.

Odżywka

Dobrym pomysłem będzie wsparcie procesu odbudowy paznokci poprzez aplikowanie specjalnej odżywki. Na rynku znajdziesz odpowiednie preparaty, które zawierają witaminę E, witaminę B5 oaz proteiny stanowiące „pokarm” dla Twoich paznokci.

Oliwka

Po okresie intensywnego nawilżania dłoni i paznokci, które powinien potrwać około tydzień po zdjęciu hybrydy, nadal dbaj o nawilżanie i pielęgnację, do czego świetnie nadaje się oliwka dla dzieci. Wystarczy posmarować nią paznokcie i skórki dwa razy dziennie, aby realnie przyspieszyć proces regeneracji.

Dbaj o dietę

Zdrowa dieta jest wskazana zawsze, nie tylko w czasie regenerowania paznokci po hybrydzie, natomiast jest to dobra motywacja do tego, aby wreszcie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wprowadź do diety takie produkty, jak nasiona, otręby, mięso drobiowe, jaja kurze, grube kasze, olej lniany, ryby morskie oraz oliwę z oliwek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie