Puder do higieny intymnej – co to takiego?

Andrzej Winnicki
07.06.2021

Jeśli buszując po półkach w ulubionej drogerii natrafiłaś na puder do higieny intymnej, to na pewno przez chwilę zastanawiałaś się, co to właściwie jest. Okazuje się, że takie pudry są dostępne na rynku już od dłuższego czasu i są coraz chętniej wybierane przez kobiety – ale też niektórych panów. Jak działa taki puder? Po co się go stosuje? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Czym jest puder do higieny intymnej?

Puder do higieny intymnej jest kosmetykiem, który – jak sama nazwa wskazuje – służy od utrzymania w czystości „tych” miejsc. Opracowano go po to, aby ułatwić kobietom (ale też mężczyznom) zachowanie komfortu przez cały dzień. Jest to szczególnie ważne w czasie okresu oraz wtedy, gdy panują bardzo wysokie temperatury.

Zaletą pudru jest banalnie prosta aplikacja. Wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na skórę w okolicach miejsc intymnych. Środek hamuje wydzielanie potu, zapewnia uczucie świeżości przez cały dzień oraz wydziela przyjemny zapach.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Najważniejszym i najbardziej pożądanym efektem jest oczywiście wspomniane już uczucie świeżości. Jeśli też tak masz, że już w połowie dnia czujesz się nieco brudna, spocona i nieświeża, to koniecznie wypróbuj działanie pudru do higieny intymnej.

Nie zapominaj natomiast, że nie jest to zamiennik płynów do higieny intymnej, a tym bardziej prysznica i podmywania się. Możesz go traktować wyłącznie w kategorii uzupełnienia codziennej higieny. To bardzo dobry wybór dla osób aktywnych, w ciągłym ruchu, uprawiających sport i chcących czuć się pewnie w każdej sytuacji.

Czy to jest bezpieczne?

Dobry puder do higieny intymnej nie podrażnia skóry. Hamuje działanie gruczołów potowych oraz produkcję sebum, dokładnie tak, jak typowy antyperspirant. Jest jednak bezpieczny dla ludzkiej skóry i nie powinien spowodować u Ciebie żadnych problemów – nawet jeśli Twoje ciało jest bardzo wrażliwe na działanie kosmetyków.

Dla pewności powinnaś wcześniej skonsultować się ze swoim ginekologiem i zapytać, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do używania pudru do higieny intymnej. Pamiętaj, że nie powinno się stosować tego kosmetyku w okresie ciąży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.