Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skuteczna metoda na piękne usta

To jeden z najstarszych i wciąż najpopularniejszych zabiegów upiększających. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest podstawą działalności gabinetów kosmetologicznych i przed prawdziwymi fachowcami nie kryje żadnych tajemnic. Zabieg ten przeprowadza się z różnych powodów, nie tylko dla zaspokojenia estetycznych fantazji klientki czy klienta (panowie także korzystają z kwasu hialuronowego).

Powiększanie i modelowanie ust

Choć powszechnie utożsamia się wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w usta z chęcią ich powiększenia, to wśród pacjentów gabinetów kosmetologicznych są także osoby, które np. mają poważny problem z asymetrycznością warg. Zdarzają się osoby z wyjątkowo wąskimi ustami czy mocno zapadniętymi wargami – najczęściej w wyniku procesów starzenia czy wypadku.

Oczywiście gros pacjentów stanowią panie, które chcą cieszyć się efektownymi, ponętnymi ustami. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. Do gabinetów kosmetologicznych przychodzą kobiety 18-letnie i 70-letnie. Nikogo nie dziwi też widok mężczyzny, który chce poprawić swoją urodę przy pomocy kwasu hialuronowego.

Całkowicie bezpieczna metoda

Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma dwie ogromne zalety. Pierwsza: natychmiastowy efekt. Druga: pełne bezpieczeństwo. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, gdy zabieg przeprowadza doświadczony specjalista.  

Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu. To dzięki niemu skóra zachowuje jędrność przed długie lata życia. W pewnym wieku następują jednak niedobory kwasu hialuronowego – dotyka to osoby nawet jeszcze przed 30. rokiem życia. Wówczas skóra staje się bardziej wiotka, opadają wargi, pojawiają się zmarszczki. Zabieg polegający na wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod skórę pozwala zniwelować ten efekt lub wręcz go odwrócić.

Wykonanie zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie niesie ze sobą większego ryzyka. Lekarz dobiera odpowiednią dawkę preparatu, aplikuje go przy pomocy cienkiej igły, a następnie masuje usta, by nadać im odpowiedni kształt. Dobry specjalista zawsze zadba o to, by efekt był możliwie naturalny.

Kilka dni po zabiegu

Przez około 3 dni po wykonaniu iniekcji może utrzymywać się opuchlizna ust. Później sytuacja wraca do normy, a wargi stają się jędrne, unoszą się w kącikach, wyglądają bardzo efektownie. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie ma praktycznie mowy o powikłaniach.

Efekty powiększania utrzymują się przez około pół roku, choć dużo zależy tutaj od wieku pacjentki/pacjenta i indywidualnych predyspozycji. Bardzo ważne jest, by nie powtarzać zabiegu zbyt często, bo to może doprowadzić do karykaturalnego wyglądu.

Na koniec wspomnijmy, że nie każdy może się poddać powiększaniu ust kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. opryszczka, ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas, antybiotykoterapia, immunoterapia oraz zaburzenia układu immunologicznego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.