Popularne metody na modelowanie i powiększanie ust

Jerzy Biernacki
01.07.2019

Delikatne, profesjonalnie wykonane wypełnienie ust pozwoli na uzyskanie efektu naturalnie skorygowanych warg, podkreślających indywidualne piękno każdej kobiety. Postęp w dziedzinie medycyny estetycznej sprawił, że dostępne są obecnie nieinwazyjne i bezpieczne metody powiększania ust. Modelowanie ust można wykonać na życzenie klientki, w przypadku wyjątkowo wąskich ust, ale istnieją również takie wskazania do zabiegu, jak: przesuszone usta, asymetria warg, liczne zmarszczki wokół nich, czy utrata objętości ust np. w wyniku leczenia farmakologicznego.

Metody na powiększanie ust

Usta są taką częścią twarzy, która jest kluczowym elementem wyglądu, dlatego każdy zabieg powiększania ust musi być wykonany profesjonalnie, przez doświadczonego lekarza, w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Popularne metody powiększania ust są jednocześnie tymi najbezpieczniejszymi i przetestowanymi. Należy do nich m.in. zastosowanie kwasu hialuronowego. Co ważne - jest to produkt naturalny, praktycznie niepowodujący działań niepożądanych i co najważniejsze - odwracalny (kształt ust można przywrócić do pierwotnego stanu za pomocą specjalnego enzymu). Istnieje również szereg preparatów medycznych (m.in. Neauvia i Juvederm), które pozwalają na skorygowanie i wypełnienie warg w sposób delikatny, bezpieczny i również odwracalny (wchłaniają się one samoistnie, dlatego ich wstrzykiwanie powtarza się co jakiś czas).

Przebieg zabiegu

Powiększanie ust we Wrocławiu przeprowadza gabinet Coco-Time. W pierwszej kolejności odbywa się szczegółowa konsultacja z lekarzem, w celu dobrania odpowiedniego preparatu oraz doprecyzowania oczekiwań pacjentki. Brane są pod uwagę wszystkie przeciwwskazania i ewentualne alergie. Następnie preparat jest wstrzykiwany w odpowiedniej ilości, a usta rozmasowywane w celu równomiernego jego rozprowadzenia. Tuż po zabiegu usta są nieco nabrzmiałe i spuchnięte, co jest normalną ich reakcją. Dopiero po 5 dniach dolegliwości te ustępują, a usta są idealnie nawilżone, gładkie, odmłodzone i skorygowane zgodnie z życzeniem kobiety. Taki efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, po tym czasie zabieg najlepiej powtórzyć.

Przeciwwskazania

Warto wiedzieć, że nie każda kobieta może przeprowadzić zabieg korygowania kształtu warg. Choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem dla tego rodzaju postępowania medycznego. Wskazaniami do przełożenia zabiegu na późniejszy termin z kolei są: ciąża i laktacja, infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza przebiegające z aktywną gorączką oraz przyjmowanie przez pacjentkę leków przeciwzakrzepowych.

Korzyści

Jeżeli wypełnianie ust zostanie przeprowadzone w sposób bezpieczny i profesjonalny, tylko z użyciem sprawdzonych, atestowanych produktów, to kobieta będzie mogła cieszyć się zdrowymi, naturalnie pięknymi, jedwabistymi w dotyku, kuszącymi i pełnymi ustami.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie