Poprawne wykorzystanie baniek

Krzysztof Jagielski
03.08.2020

Okazuje się, że coraz częściej na bardzo dużą skalę będziemy wykorzystywali nie tylko tradycyjne rozwiązania medyczne, ale również te, które pochodzą ze Wschodu. Coraz częściej mówi się o skuteczności chińskich terapii medycznych, które rzeczywiście przynoszą bardzo dobre rezultaty. Przykładem będą chińskie bańki na brzuch oferowane przez lesensmedical.pl, które zdobywają już sobie coraz większą popularność również w Polsce. Poza tym doskonale też będą się sprawdzały, jeżeli chcemy walczyć z cellulitem i np. bólem kręgosłupa.

Sprawdzone metody terapeutyczne

Trzeba przyznać, że takie rozwiązania medyczne mogą nam zapewnić rzeczywiście bardzo szybkie wyzdrowienie lub ustąpienie bardzo przykrych dolegliwości mięśniowych. Nie zawsze też wiemy o tym, że chińskie bańki silikonowe będą miały dużo wspólnego z tymi leczniczymi, czyli akupunkturowymi. Oczywiście najważniejsza będzie wcześniejsza rozmowa z terapeutą, który będzie stosować takie rozwiązania terapeutyczne w stosunku do naszych mięśni. Coraz częściej też nawet lekarze rodzinni będą zalecali takie praktyki. Jeżeli coś się sprawdza w praktyce to dlaczego z tego nie skorzystać? Oczywiście powinniśmy się przygotować do takich zabiegów, jeżeli wcześniej z nich nie korzystaliśmy. Wiele osób podchodzi przecież wciąż jeszcze sceptycznie do alternatywnej medycyny i muszą się przygotować psychicznie. Już jednak po kilku zabiegach, gdy zauważymy efekty, nasz sceptycyzm momentalnie zniknie. Oczywiście często też sami próbujemy wykorzystywać takie bańki w domu, ale wcześniej warto dokładnie sprawdzić, jak to się robi.

Charakterystyka chińskich baniek

Skąd, więc bierze się tak pozytywne oddziaływanie plastikowych baniek? Samo działanie takich produktów medycznych jest oczywiście banalnie proste. Takie artykuły to odmiana bańki próżniowej zwanej również zimną. Jej funkcjonowanie polega na tym, że będzie wysysać powietrze pod ciśnieniem. Zwykle możemy spotkać te akcesoria terapeutyczne wykonane z gumy. Oczywiście trafiają się także bańki szklane lub bambusowe. Najważniejszy tutaj będzie kształt. Bańki są okrągłe i mają zaokrąglone brzegi. To właśnie dzięki temu będą mogły w odpowiedni sposób zasysać powietrze. Sama technika masażu taką bańką została zaczerpnięta z medycyny ludowej. Były one wykorzystywane głównie w przypadku leczenia przeziębienia albo grypy. Teraz jednak są wykorzystywane również w innych celach. Mogą bardzo szybko zniwelować nawet poważne dolegliwości mięśniowe. Poza tym cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, bo likwidują rozstępy.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.