Polska przychodnia w Wielkiej Brytanii – lekarze specjaliści

Mariusz Siwko
05.07.2019

Pierwsze miesiące pobytu w Wielkiej Brytanii to czas na przynajmniej częściowe zapoznanie się ze sposobem funkcjonowania brytyjskich firm i przepisami prawa pracy, z zasadami, na jakich odbywa się wynajem mieszkań, ale także z warunkami korzystania z publicznej służby zdrowia. Warto wcześniej sprawdzić, w jakich sytuacjach możemy liczyć na darmowe świadczenia zdrowotne oraz wybrać lekarza pierwszego kontaktu.  Lekarze rodzinni przyjmują pacjentów także w polskich placówkach medycznych. Polska przychodnia w UK zatrudnia również lekarzy specjalistów.

Polscy lekarze specjaliści w UK

Polscy specjaliści nie mają większych trudności ze znalezieniem zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Część podejmuje pracę w brytyjskich szpitalach, klinikach i instytutach, inni decydują się na pracę na własny rachunek i otwierają prywatne przychodnie. Polska przychodnia działa na terenie UK zgodnie z przepisami Care Quality Commission (CQC) oraz Health and Social Care Act 2008. Oznacza to, że spełnia wszelkie wymogi niezbędne do prowadzenia takiej działalności. Część pacjentów uważa wręcz, że standard usług medycznych świadczonych przez polskie przychodnie jest znacznie wyższy, aniżeli w przypadku brytyjskich przychodni publicznych.

Polska przychodnia (zobacz Fast Medica) zapewnia łatwy dostęp do lekarzy specjalistów. Najważniejsze jest to, że konsultacja specjalistyczna nie musi być poprzedzona wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, nie jest też wymagane skierowanie. Tym samym czas oczekiwania na konsultację znacznie się skraca. W tym miejscu warto również dodać, że część polskich przychodni przyjmuje pacjentów także w godzinach wieczornych i w weekendy, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób pracujących.

Polska przychodnia w Anglii – brak barier językowych

Dla Polaków korzystających z oferty polskiej przychodni ogromne znaczenie ma oczywiście jakość świadczonych usług medycznych, ale również możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy z lekarzem. Diagnozowanie większości schorzeń odbywa się w oparciu o wywiad z pacjentem i wyniki badan. Dla pacjenta lepiej, jeśli dokładnie rozumie zadawane w trakcie wywiadu pytania, a tym samym potrafi szczegółowo opisać swoje dolegliwości.

Z oferty polskich placówek medycznych korzystają przede wszystkim Polacy, ale nie są to jedyni pacjenci, jakich przyjmuje polska przychodnia w Anglii. Polscy specjaliści zdobywali doświadczenie zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii, dlatego znają sposoby funkcjonowania służby zdrowia w obu tych krajach, a tym samym doskonale rozumieją potrzeby pacjentów przyzwyczajonych do jednego z systemów. System brytyjski nie zawsze odpowiada polskim pacjentom, ale co ciekawe, często nie odpowiada również samym Brytyjczykom, którzy nie chcą z każdym problemem zgłaszać się do angielskiego GP (General Practicioner) i mają dość leczenia paracetamolem. W polskiej przychodni mogą umówić się na konsultację do dowolnego specjalisty, mogą też wykonać szereg badań podstawowych i dodatkowych. Polska przychodnia prowadzi własne laboratorium, dysponuje również wysokiej jakości sprzętem diagnostycznym.

 

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.