Poduszka na zmarszczki? Sprawdź, co to takiego

Marek Szydełko
15.05.2023

Większość pań próbuje zahamować widoczne efekty starzenia, przede wszystkim spłycić zmarszczki uparcie pojawiające się na twarzy. Poza ogromnym wyborem kremów, zabiegów kosmetycznych i metod naturalnych (np. masaż, nawadnianie organizmu) możemy sięgnąć również po specjalną poduszkę na zmarszczki – i to nie jest żart. Takie poduszki naprawdę istnieją i są hitem sprzedaży w Internecie.

Jak wygląda poduszka na zmarszczki?

Takie poduszki mają charakterystyczny kształt motyla. Są wykonane z miękkiego materiału oraz wypełnione najczęściej kulkami silikonowymi lub łuskami gryki. Na pierwszy rzut oka przypominają poduszki ortopedyczne.

Jak to działa?

Poduszka na zmarszczki umożliwia przyjęcie takiej pozycji w czasie snu, w której cera jest w jak najmniejszym stopniu narażona na nacisk. Ergonomiczny kształt poduszki, z wyraźnym zagłębieniem pośrodku, niweluje problem powstawania odgnieceń, które dziś codziennie rano widzisz na swojej twarzy w lustrze.

Dodatkowo poduszka może poprawić komfort snu, niwelować napięcie mięśniowe i ułatwić wysypianie się, odciążając również odcinek szyjny kręgosłupa.

Podobno używanie takiej poduszki może również mieć pozytywny wpływ na ogólny wygląd cery, szczególnie trądzikowej i z tendencją do przetłuszczania. Coraz więcej osób recenzujących takie poduszki zwraca uwagę na dobre efekty ortopedyczne – mniejszy ból szyi, ramion i pleców po przebudzeniu.

Ile kosztuje taka poduszka?

Poduszki przeciwzmarszczkowe są dostępne nie tylko w Internecie, ale również w sklepach ze sprzętem dla fizjoterapeutów oraz w dobrych salonach materacy. Ceny zaczynają się od około 150-200 złotych, czyli są dość standardowe jak na poduszkę ortopedyczną, którą de facto taka poduszka jest.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.