Podstawowe wyposażenie brodacza. W co powinieneś zainwestować?

Antoni Kwapisz
11.05.2021

Noszenie brody dla jednych jest kwestią wygody, dla drugich dbania o swój styl. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, powinieneś zadbać o wygląd zarostu. Rozwichrzona, nieułożona broda prezentuje się nieestetycznie i niechlujnie, co także może budzić podejrzenia o poziom Twojej higieny. Dlatego w pierwszej kolejności uzupełnij swoją kosmetyczkę o podstawowe produkty. Sprawdź, co jest potrzebne każdemu zadbanemu brodaczowi.

Trymer

Elektryczny trymer jest wielkim przyjacielem brodacza, ponieważ pozwala regulować długość brody i ją wyrównywać. Bez tego już po kilku tygodniach Twój zarost będzie prezentować się nieestetycznie. Zainwestuj w dobry trymer z różnymi końcówkami, aby ułatwić sobie przycinanie brody i dzięki temu móc ograniczyć częstotliwość wizyt u barbera (to spora oszczędność).

Olejek do brody

Jest niezbędny, jeśli masz partnerkę i/lub dzieci, do których się przytulasz i dajesz im buziaki. Miękka broda jest bardzo przyjemna w dotyku, nie kłuje i nie podrażnia skóry. Osiągniesz ten efekt, jeśli będziesz regularnie używać olejku do zarostu. Dodatkową korzyścią jest to, że olejek nawilża włosy oraz dodaje im blasku, dzięki czemu broda wygląda na zdrową, mocną i zadbaną.

Mydło do brody

Jak się pewnie domyślasz takie mydło służy do mycia zarostu. Nie powinieneś używać do tego ani zwykłego szamponu, ani żelu pod prysznic, ani tym bardziej zwykłego mydła. To do brody zawiera składniki nawilżające, jest bardzo delikatne i wolne od agresywnych detergentów. Myj brodę wodą z mydłem kilka razy dziennie, a już szczególnie po posiłku.

Pomada

Zadaniem pomady jest umożliwienie Ci ułożenia brody w pożądany sposób. Możesz na przykład wykonać efektowny szpic, co jest o tyle korzystne, że taka stylizacja wysmukla twarz (a wielu brodaczy narzeka, że zarost ich pogrubia). Wybierz dobrą pomadę, która przyjemnie pachnie oraz utrzyma Twój zarost w ryzach przez kilka godzin.

Odżywka

Panowie bardzo często zapominają, że broda to też włosy, o które trzeba dbać. Aby cieszyć się mocnym, efektownym zarostem warto regularnie sięgać po specjalną odżywkę do brody, którą nakładamy po myciu. Możesz też poszukać odżywki 2w1, która ma właściwości myjące.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.