Plastry na pryszcze – co warto o nich wiedzieć?

Antoni Kwapisz
21.07.2021

Czy wiesz, że trądzik dotyka 10 proc. światowej populacji i nawet 90 proc. w okresie dojrzewania? Nie jest to nic przyjemnego, zwłaszcza, że walka z pryszczami bywa bardzo trudna i mało skuteczna. Na rynku znajdziemy dziś dziesiątki najróżniejszych preparatów, spośród których coraz większe zainteresowanie budzą plastry na pryszcze. Dowiedz się o nich więcej.

Czym są plastry na pryszcze?

Jak sama nazwa wskazuje są to specjalne plastry nasączone substancjami pomocnymi w walce z trądzikiem i wągrami. Ich zaletą jest bardzo łatwe stosowanie – plastry wystarczy przykleić w miejscach zajętych trądzikiem i czekać na efekty, które powinny pojawić się już po kilku dniach.

Substancje, którymi nasączono plastry, przyspieszają gojenie się skóry, mają też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, co jest bardzo ważne w terapii trądziku. W składzie plastrów znajdziemy takie substancje, jak:

  • kwas salicylowy,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • olejek eukaliptusowy,
  • cynk,
  • niacynamid.

Te same substancje znajdują się w popularnych preparatach na pryszcze, jednak plastry mogą cechować się wyższą skutecznością. Wszystko dzięki temu, że skóra ma dłuższy kontakt z preparatem. Stosowanie plastrów można więc szczególnie polecić osobom, które mają poważny problem z trądzikiem i obserwują na twarzy już ropne zmiany.

Plastry na pryszcze świetnie sprawdzają się również do maskowania blizn potrądzikowych, ponieważ zawarte w nich substancje mają właściwości rozjaśniające. Dodatkowo warto wspomnieć o działaniu zmniejszającym opuchliznę oraz zaczerwienienie skóry.

Jak stosować plastry na pryszcze?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że plastry nie są przeznaczone do ciągłego stosowania. Terapia z ich użyciem powinna trwać kilka tygodni i jeśli w tym czasie nie zauważysz żadnej poprawy, to nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do dermatologa.

Przed nałożeniem plastrów dokładnie oczyść cerę. Następnie wyjmij z opakowania plaster o odpowiednim rozmiarze, zdejmij folię oraz naklej na skórę. W zależności od tego, jakie plastry kupiłaś, należy trzymać opatrunek na twarzy przez kilkadziesiąt minut, godzinę lub nawet całą noc.

Ile kosztują plastry na pryszcze? Nie jest to drogie rozwiązanie, ponieważ za opakowanie zawierające 24 sztuki plastrów zapłacisz kilkanaście złotych. Możesz je kupić w aptece, drogerii lub sklepie internetowym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.