Odzież dla służb mundurowych, sportowców i nie tylko.

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm zajmujących się produkowaniem oraz sprzedażą odzieży dla osób mundurowych, sportowców oraz ludzi wykonujących takie zawody jak np. spawacz, kucharz, sprzedawca i wiele innych.

            Odzież dla służb mundurowych składa się z kilku elementów m.in. odpowiedniej kurtki, butów, spodni, bluz, bojówek itd. Musi być ona wykonana z materiałów zapewniających komfort pracy. Zarówno odzież jak i obuwie powinny charakteryzować się trwałością wykonania oraz posiadać funkcję przepuszczania powietrza, dzięki której nie będzie dochodziło do nadmiernego pocenia się zarówno ciała, jak i stóp. Wszelkie wymogi dotyczące odzieży dla służb mundurowych ujęte są w Ustawie. Określa ona materiał oraz rozmiary. Należy podkreślić, że muszą być one wykonane z bezpiecznej, wodoszczelnej tkaniny. Jeżeli chodzi o odzież dla strażaków, powinna ona składać się z takich elementów jak zamki błyskawiczne, za pomocą których łatwiej będzie zdjąć z siebie mundur oraz ponownie go założyć. Materiały muszą być wykonane z tkanin trudnopalnych.

            Dobór odzieży sportowej związany jest przede wszystkim z porą roku oraz rodzajem aktywności. Od odpowiedniego stroju zależy komfort oraz wygoda w trakcie uprawiania ćwiczeń. Odzież dla sportowców ( i nie tylko) musi spełniać kilka najważniejszych funkcji. Powinna być przede wszystkim wodoszczelna, gdyż nigdy nie wiadomo czy przyjdzie nam ćwiczyć w trakcie deszczu. Oprócz tego kolejnym istotnym wymogiem jest funkcja wiatroszczelna oraz termoregulacyjna. Podczas letnich treningów trzeba zwrócić uwagę, aby była zrobiona z lekkiego materiału, który zapewnia oddychanie skórze, natomiast zimą należy wybierać tkaninę posiadającą funkcje grzewcze, ponieważ temperatura bardzo często spada poniżej 0 stopni Celsjusza.

            W przypadku wyboru odzieży zarówno dla służb mundurowych, sportowców i ludzi wykonujących inne profesje warto skorzystać z rady osób, które są obeznane w tym temacie. Dzięki ich wskazówką łatwiej będzie dokonać odpowiedniego wyboru.

Cordura - http://greenside.pl/

Artykuł opublikowany przez Partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.