Odzież dla służb mundurowych, sportowców i nie tylko.

Krzysztof Jagielski
28.09.2015

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm zajmujących się produkowaniem oraz sprzedażą odzieży dla osób mundurowych, sportowców oraz ludzi wykonujących takie zawody jak np. spawacz, kucharz, sprzedawca i wiele innych.

            Odzież dla służb mundurowych składa się z kilku elementów m.in. odpowiedniej kurtki, butów, spodni, bluz, bojówek itd. Musi być ona wykonana z materiałów zapewniających komfort pracy. Zarówno odzież jak i obuwie powinny charakteryzować się trwałością wykonania oraz posiadać funkcję przepuszczania powietrza, dzięki której nie będzie dochodziło do nadmiernego pocenia się zarówno ciała, jak i stóp. Wszelkie wymogi dotyczące odzieży dla służb mundurowych ujęte są w Ustawie. Określa ona materiał oraz rozmiary. Należy podkreślić, że muszą być one wykonane z bezpiecznej, wodoszczelnej tkaniny. Jeżeli chodzi o odzież dla strażaków, powinna ona składać się z takich elementów jak zamki błyskawiczne, za pomocą których łatwiej będzie zdjąć z siebie mundur oraz ponownie go założyć. Materiały muszą być wykonane z tkanin trudnopalnych.

            Dobór odzieży sportowej związany jest przede wszystkim z porą roku oraz rodzajem aktywności. Od odpowiedniego stroju zależy komfort oraz wygoda w trakcie uprawiania ćwiczeń. Odzież dla sportowców ( i nie tylko) musi spełniać kilka najważniejszych funkcji. Powinna być przede wszystkim wodoszczelna, gdyż nigdy nie wiadomo czy przyjdzie nam ćwiczyć w trakcie deszczu. Oprócz tego kolejnym istotnym wymogiem jest funkcja wiatroszczelna oraz termoregulacyjna. Podczas letnich treningów trzeba zwrócić uwagę, aby była zrobiona z lekkiego materiału, który zapewnia oddychanie skórze, natomiast zimą należy wybierać tkaninę posiadającą funkcje grzewcze, ponieważ temperatura bardzo często spada poniżej 0 stopni Celsjusza.

            W przypadku wyboru odzieży zarówno dla służb mundurowych, sportowców i ludzi wykonujących inne profesje warto skorzystać z rady osób, które są obeznane w tym temacie. Dzięki ich wskazówką łatwiej będzie dokonać odpowiedniego wyboru.

Cordura - http://greenside.pl/

Artykuł opublikowany przez Partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.